ABC produkcji palet

Co to jest sprzęt do palet? W obróbce drewna termin sprzęt paletowy odnosi się do różnych zmechanizowanych i niezmechanizowanych narzędzi i maszyn, które są związane z produkcją, transportem i magazynowaniem palet drewnianych. Na przykład zautomatyzowane gwoździarki, wózki widłowe, ręczne transporty palet, maszyny pakujące w folię termokurczliwą i metalowe regały magazynowe można uznać za wyposażenie palet.

Wiele firm zajmuje się produkcją palet

maszyny do produkcji paletW większości przypadków firmy kupują sprzęt paletowy w oparciu o jeden z dwóch scenariuszy: produkcję palet lub przygotowanie palet do wysyłki, przy czym pierwszy skutkuje zakupem gwoździarek, wózków widłowych i lżejszych regałów magazynowych, a drugi skutkuje zakup wózków widłowych, maszyn pakujących w folię termokurczliwą, ręcznych transportów palet oraz cięższych regałów magazynowych, które są w stanie unieść ciężar załadowanych palet. Chociaż produkcja palet nie jest powszechnie uważana za obróbkę drewna, istnieje wiele firm zajmujących się obróbką drewna, posiadających maszyny do produkcji palet, które koncentrują się wyłącznie na produkcji palet drewnianych, co może być szczególnie lukratywne, biorąc pod uwagę, że tysiące palet można wyprodukować w ciągu ośmiogodzinnej zmiany i tylko kilka maszyn jest do tego potrzebnych. Większość firm, które koncentrują się na produkcji palet drewnianych, korzysta z gwoździarek, których sama wielkość wymaga przestrzeni roboczej w stylu magazynu. Czy rozsądny jest zakup używanego sprzętu do palet? 

W przeciwieństwie do wielu maszyn do obróbki drewna, sprzęt do palet nie jest szczególnie wrażliwy na zużycie związane z produkcją drewna na poziomie przemysłowym, z wyjątkiem wózków widłowych. Ręczne transporty palet i regały magazynowe są w zasadzie niezniszczalne, a maszyny do pakowania w folię termokurczliwą i gwoździarki wykonują proste funkcje przy użyciu łatwo dostępnych i łatwych w utrzymaniu mechanizmów.