Przejdź do treści

Aminokwasy po treningu

 

Rozpoczynając swoją przygodę z siłownią wszyscy są pewni obaw. Jedni uważają, że kiedyś nie było różnego rodzaju odżywek czy szeregu innych produktów i jakoś wiele osób uprawiało sport, a mięśnie rosły poprzez pracę. Drudzy uważają, że mając możliwości dodania siły swojemu treningowi będą to robić. Należy jednak wiedzieć co przyjmuje się po intensywnym wysiłku fizycznym.

Aminokwasy BCAA uchronią przed spadkami

BCAANie każdy produkt bowiem nadaje się do spożywania zarówno po treningu jak i przed. Nieumiejętne wybieranie różnego rodzaju składników oraz poszczególnych rzeczy sprawi, że można wyrządzić w swoim organizmie niemałe spustoszenie. Aby dobrać odpowiedni suplement diety należy przede wszystkim zweryfikować ilość aktywności fizycznej jak również dietę – ile witamin i mikroelementów składa się na nasze posiłki. Tylko wtedy treningi, suplementacja oraz zrównoważone żywienie będzie przynosiło pozytywne skutki. Dla osób, które bardzo mocno przykładają się do sportu i treningów na siłowni polecane są aminokwasy BCAA posiadające sporą ilość skoncentrowanych składników, dzięki czemu chronią przed spadkami jakie mogą nastąpić. Aminokwasy są częścią mięśni, a nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wytworzyć. Chcąc potrzymać efekty, które już nastąpiły należy zadbać o wystarczająco długą regenerację oraz o jej dbanie od wewnątrz poprzez dostarczanie niezbędnych witamin. Środek BCAA jest również polecany dla osób, które marzą o pozbyciu się warstwy tłuszczu pod skórą bez utraty wypracowanych mięśni.

Trzeba jednak połączyć to z profesjonalnymi treningami. Sama suplementacja nic nie da, jeśli marzymy o tym by pójść na łatwiznę. Dawkowanie zależne jest również od masy ciała. Warto zapoznać się z instrukcją na opakowaniu bądź porozmawiać ze sprzedawcą.