Przejdź do treści

Atrakcje jakie oferuje Francja

 

Spora część z nas wybierała się kiedyś na urlop do Francji. Polacy najczęściej podróżują do Paryża ze względu na częste oraz tanie loty oferowane przez tanie linie lotnicze niemal z każdych miast Polski. Często także wybieramy się na południe Francji chcąc zaczerpnąć trochę słońca.

Na co warto zwrócić uwagę będąc we Francji

noclegi w winnicySama Francja oferuje nam szereg atrakcji. Francuzi mimo swojej niechęci do mówienia po angielsku, są osobami pomocnymi, miłymi i serdecznymi. Trzeba się po prostu do nich przyzwyczaić. Najwięcej zabytków bez wątpienia możemy pozwiedzać w samym Paryżu. Mieści się tam słynne, największe w całej Europie muzeum La Louvre. Kolejną atrakcją Paryża jest wieża Eiffla, na którą warto wjechać. Widok zapiera dech w piersiach i jest niezapomniany. Dodatkowo warto wybrać się wieczorami do dzielnicy Moulain Rouge, zobaczyć katedrę Notre Dame oraz zwiedzić od środka bazylikę Sacre Coeur. Będąc we Francji, nie ważne w jakiej miejscowości, warte naszej uwagi są noclegi w winnicy. Same noclegi w winnicy to niezapomniane przeżycie dla wielu z nas. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że oferta winnica noclegi jest nieopłacalna jeśli na zewnątrz panuje mróz. Warto jest jednak skorzystać z tej atrakcji w sezonie wiosennym lub letnim. Zwłaszcza miasta południowej Francji oferują noclegi w winnicy. Same noclegi w winnicy są zwykle drogie. Ceny różnią się w zależności od miasta. Najlepsze ceny na noclegi w winnicy oferują regiony Landwedocji, najlepiej przygraniczne z Hiszpanią.

Podsumowując, Francja to z pewnością jeden z najbardziej fascynujących państw wartych odwiedzenia. Sam kraj różni się w zależności od regionu. Regiony północne oferują zwykle więcej historii i zabytków, zaś południowe więcej lokalnej specyfiki niezbędnej do poznania kraju.