Przejdź do treści

Bawełniane tuniki damskie

Damskie bluzki realizowane są przez producentów w bardzo różnorodnych krojach i stylach. Bluzki mogą być dopasowane lub charakteryzować się większą ilością materiału, co automatycznie sprawia, że są one luźniejsze. Mogą charakteryzować się standardową długością lub też sięgać swoją dolną krawędzią do połowy uda. Bluzki najczęściej realizowane są w wariancie z krótkim lub długim rękawem.

Ciepła tunika z bawełny

tunika bawełnaJednym z krojów bluzek, które cieszą się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza podczas chłodniejszych pór roku, jest tunika. Jest to typ bluzki, który w większości krojów cechuje się dopasowaniem do sylwetki. Długość tuniki standardowo sięga do połowy uda, dzięki czemu jest to bluzka, która doskonale sprawdza się w przypadku kobiet o różnych sylwetkach. Większość tunik, jakie znajdziemy na rynku, realizowanych jest jako produkt, który ma zapewnić komfort termiczny w czasie zimnych dni. Z tego też względu, kiedy produkowana jest tunika bawełna jest jednym z materiałów, które znajduje swoje zastosowanie w tym przypadku. Bawełna jest bowiem materiałem, który ogrzewa nasze ciało, jednocześnie przepuszczając w odpowiedni sposób powietrze. Ta druga właściwość sprawia, że nosząc tunikę z bawełny minimalizujemy ryzyko nadmiernego pocenia się, co może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Tuniki wykonywane są w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu zawsze możemy znaleźć produkt, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Tunika jest typem bluzki, który sprawdza się w przypadku kobiet w różnym wieku, stając się elementem garderoby cechującym się bardzo dużą uniwersalnością. Najczęściej tuniki szyte są z gładkich materiałów, utrzymanych w jednym kolorze. Czasami wykonywane są na nich nadruki lub dodawane są aplikacje, które pozytywnie wpływają na atrakcyjność tuniki.