Przejdź do treści

Bezpieczna praca na wysokości z wykorzystaniem podnośnika

Wile z pozoru prostych prac nie mogłyby się odbyć bez zastosowania specjalistycznego sprzętu. Weźmy pod uwagę chociażby obcinanie gałęzi, zrywanie owoców, malowanie elewacji, sprzątanie elementów konstrukcyjnych budynków czy mycie okien w wysokich budynkach – te prace wykonywane są na wysokości, a tym samym wymagają użycia podnośników oraz posiadania przed osoby je obsługujące odpowiednich uprawnień wysokościowych.

Usługa wynajmu podnośników nożycowych

podnośniki nożycowe wynajemObecny rynek oferuje bardzo szeroki wybór firm, które zajmują się wynajmem podnośników. Jeżeli poszukiwane są podnośniki nożycowe wynajem wydaje się być zdecydowanie lepszą opcją, niż ich zakup. Nie wiąże się to bowiem z bardzo dużymi kosztami, na które nierzadko nie stać daną firmę lub indywidualnego przedsiębiorcę. Podnośniki nożycowe charakteryzują się bardzo dużą stabilnością. Podest jest podparty z obu stron. Dzięki temu może unosić się on na bardzo wysoką odległość, nie tracąc przy tym na stabilności. Mechanizm ich działania opiera się na dwóch krzyżujących się ze sobą ramionach. Podnośniki te maja możliwość poruszania się w kierunkach góra – dół, przez co mają zastosowanie do prac, które są do wykonania bezpośrednio nad platformą podnośnika. Są one najczęściej wykonywane wewnątrz budynków, jednak świetnie sprawdzają się podczas takich prac jak np. malowanie elewacji czy wykańczanie budynków. Ich konstrukcja niweluje wszelkie wstrząsy, dzięki czemu pracownicy pracujący na podeście czują się bardzo bezpiecznie.

Możliwość wynajęcia podnośników, umożliwiło wielu przedsiębiorcom zwiększenie zakresu prowadzonych przez nich usług. Nie muszą one wydawać dużej kwoty na ich zakup, a mogą korzystać z tych udogodnień technicznych. Forma najmu jest bardzo korzystna i pozwala większości większych i mniejszych przedsiębiorstw na regularne korzystanie z tych usług.