Przejdź do treści

Bezzbożowa karma dla psa

Psy potrzebują odpowiednią karmę, aby równomiernie rosnąć i mieć zdrową, oraz lśniącą sierść. Jeżeli pies jest niewłaściwie odżywiany, to od razu to widać po kondycji jego futra i stanie zębów, dlatego trzeba bacznie obserwować pupila. 

Dla jakiego psa jest karma bezzbożowa? 

karmy bezzbożowe dla psówW sklepach zoologicznych znajdziemy karmy dla wszystkich raz zwierząt z podziałem na wiek. Dla małych szczeniaków są dostępne karmy dla juniorów, które w swoim składzie mają dużo witamin, potrzebnych im w okresie dorastania. Natomiast karmy dla dorosłych psów są podzielone na te, dla psów sterylizowanych i nie, oraz na na karmy bezzbożowe dla psów i klasyczne zbożowe. Jeżeli lekarz weterynarz po obserwacji psa, stwierdził, że cierpi on na nietolerancję zbóż, to koniecznie trzeba go karmić karmą bezzbożową, która będzie delikatna dla jego wrażliwego żołądka. Karmy te posiadają naturalne składy i są wolne od glutenu i mleka. Węglowodany pochodzące najczęściej z ryżu, lub makaronu, zostały zastąpione pochodzącymi ze słodkich ziemniaków, a witaminy dostarczają naturalne warzywa i wodorosty. W swoim składzie mają tylko najwyższej jakości mięso wołowe, drobiowe i ryby, z których najczęściej jest spotykany pstrąg i łosoś. Posiada ona dużą zawartość naturalnego białka, które wspomaga układ mięśniowy psów. Nie zawierają dodatków syntetycznych, co jest istotne w przypadku zwierząt z wrażliwym układem pokarmowym. Są bogatym źródłem cynku i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które bezpośrednio wpływają na sierść. 

Karmy bezzbożowe możemy kupić w każdym sklepie zoologicznym w formie małych paczek ważących po pół kilo, lub pięciokilogramowych toreb. Taką karmą są najczęściej żywione dorosłe zwierzęta, gdyż u szczeniaków rzadko występuje nietolerancja na zboża, czy gluten.