Przejdź do treści

Buty górskie z atestem

Przewodnicy i instruktorzy alpinistyki używali wyłącznie najlepszego wyposażenia, aczkolwiek nowicjusze i kursanci nie posiadający większych informacji o wyposażeniu często wybierali sprzęt ze względu na niską cenę. Bagatelizowane było zwłaszcza obuwie, często będące niewygodnymi butami zimowymi, które nieszczególnie sprawdzały się w trakcie wędrówek górskich.

Obuwie górskie z certyfikatem jakości

atestowane buty trekkingowe w góryNowym alpinistom i entuzjastom górskich wędrówek polecaliśmy zakup jednego z polecanych modeli obuwia górskiego, ze względu na mnóstwo zalet, jakie posiadały. Sprawdzone, atestowane buty trekkingowe w góry były bowiem nieporównywanie bardziej wygodne niż nawet najlepsze obuwie zimowe. Wewnętrzne warstwy materiału, z jakiego uszyte były buty górskie nie tylko dobrze zatrzymywały ciepło, chroniąc przed wychłodzeniem w niskich temperaturach, często spotykanych w wyższych partiach gór, aczkolwiek łączone były z materiałami termoaktywnymi, które umożliwiały używanie butów w niemal każdej temperaturze, wymieniającymi powietrze w nawet najgorętsze dni. Podeszwy obuwia były bardzo grube, i dobrze zabezpieczały przed wszelkimi urazami, mogącymi wystąpić w trakcie chodzenia po skałach, bardzo często ostro zakończonych. Profilowanie podeszw nie tylko pomagało utrzymać równowagę na najbardziej śliskich, mokrych czy niestabilnych podłożach, ale również pomagały w trakcie wspinaczki.

Jedną z najważniejszych cech, wymaganych od wszelkiego rodzaju obuwia górskiego była wytrzymałość. Buty były bowiem narażone na uszkodzenia zarówno mechaniczne, jak i spowodowane zabrudzeniem czy długotrwałym zamoczeniem. Większość certyfikowanych butów górskich była więc całkowicie wodoszczelna i wodoodporna, jak również zdecydowanie odporna na wszelkie uszkodzenia.