Buty korygujące wady stóp

 

Wady postawy u dzieci są bardzo często spotykane. Do najczęstszych należy koślawość kolan, płaskostopie podłużne, szpotawość stóp i kolan. Po wizycie u ortopedy dziecięcego, który stwierdzi jedną z powyższych wad, z pewnością zaleci nam zakup lepszego obuwia. Liderem wśród producentów obuwia ortopedycznego jest marka Memo, która w sprzedaży ma kilkadziesiąt par butów.

Buty z wkładką profilowaną

buty korekcyjne memoProducent obuwia Memo stworzył buty najwyższej klasy. Być może nie są to najtańsze buciki dla dzieci lecz ich jakość jest  zdecydowanie bardzo wysoka. Dobre buty korekcyjne Memo kupimy nawet dla uczących się chodzić małych dzieci. To właśnie stawianie pierwszych kroków musi odbywać się w idealnych butach. Modele z kolekcji Baby powstały z myślą o najmłodszych, dopiero uczących się chodzić dzieciach. Memo Baby dzięki swojej wyjątkowej budowie idealnie nadają się do nauki chodzenia właśnie jako pierwsze buty dla rocznego dziecka. Obuwie to zapewnia właściwe ułożenie stopy już przy pierwszych krokach i zabezpiecza przed ewentualnym powstaniem wady. Buty dla najmłodszych z kolekcji Baby nie posiadają podeszwy diagnostycznej, ich podstawową funkcją jest profilaktyka i zapobieganie. Dla starszych dzieci kupimy buty korekcyjne, które mają funkcje lecznicze na przykład niwelują płaskostopie u naszego dziecka. Dobrze wyprofilowana wkładka ma tutaj ogromne znaczenie.

Sandały, trzewiki czy półbuty marki Memo pełnią wiele funkcji między innymi korekcyjną, a także utrzymującą zdrowie stóp i zapobiegającą powstawaniu wad. Producenci stawiający na jakość muszą dbać o to by materiały z jakich tworzą były najlepszej jakości. Wkładki profilaktyczne i korekcyjne odgrywają dużą role w przypadku wad postawy w tym stóp. Dzieci, które uczą się chodzić powinny nosić wyprofilowane buty.