Przejdź do treści

Charakterystyka dobrego stroju motocyklowego – nolan n40

nolan n40

Dobry kask motocyklowy? Co to tak właściwie jest i czym powinien się charakteryzować? A więc tak, idealny kask motocyklowy to kask, który jednocześnie jest bardzo bezpieczny i bardzo komfortowy.

Nolan n40 bezpieczny i wygodny!

nolan n40Blisko takiego ideału są oczywiście już pewne kaski, jednak bliżej się przyjrzyjmy ich charakterystyce. Co to znaczy bezpieczny kask? To znaczy, że skorupa i wypełnienie zaabsorbuje sto procent uderzenia, szybka nie pęknie choćby nie wiem co, a jednocześnie nie wywoła uszkodzenia karku przy uderzeniu. Czy jest to możliwe? Podejrzewam, że tak. Bliskie tym cechą jest bezpieczny nolan n40. Ogólnie rzecz biorąc kask na motor nolan to bardzo bezpieczna propozycja. A co do wygody? System wentylacji musi być wydajny. W ciepłe dni nawiew powinien idealnie działać na naszą głowę. Dodatkowo wizjer nie powinien parować i powinien być fotochromatyczny(powinien przystosowywać się do oświetlenia panującego na zewnątrz). Powinien być również dość cichy, gdyż jeżeli jedziemy w dalekie trasy jest to ważne, żeby dobrze się czuć. Dobrze, żeby również wyściółka była antybakteryjna i powinna mieć wiele więcej. Jednak moim zdaniem na dzień dzisiejszy nie ma idealnego kasku. Zbliżył się schuberth c3 pro do tego poziomu, ale jednak cały czas nie ma jeszcze takiego czegoś. Tak jak kombinezon na motor dwuczęściowy jest dzisiaj coraz lepszy, tak jak i kaski, jednak nie oszukujmy się… ciągle wiele brakuje nam do osiągnięcia ideału jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, bo jeżeli chodzi o komfort, to jesteśmy dzisiaj naprawdę mocno do przodu w stosunku do tego, co mieliśmy choćby w latach dziewięćdziesiątych.

Wtedy, jakby nie patrzeć i komfort i bezpieczeństwo były kilka poziomów niżej. Charakterystyka dobrego kasku jest już znana, jednak żeby dojść do ideału jest jeszcze bardzo długa droga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *