Przejdź do treści

Czym jest growbox?

 

Wiele osób, które chce się zajmować uprawą roślin w warunkach szklarniowych decyduje się na zakup tak zwanego growboxa. Takim sprzętem może być instalacja zajmująca cały pokój, jak również namiot, szafa, a nawet szafka – wszystko zależy od inwencji klienta.

Internetowe sklepy z growboxami

growbox sklepInstalacja jaką jest growbox, pozwala zachować wszystkie warunki niezbędne do wzrostu roślin. Co musi mieć każdy growbox? Przede wszystkim lampy, najlepiej energooszczędne oraz wentylację – zwłaszcza, jeśli organizujemy hodowlę w podziemnych pomieszczeniach. Nie zaleca się wykonywania growboxów we własnym zakresie, gdyż prowizoryczne rozwiązania mogą prowadzić nawet do pożaru. Toteż najlepiej skorzystać z oferty, jak mają sklepy internetowe. Znajdziemy w nich instalacje w formie szafek, szaf, szuflad i namiotów, zatem naprawdę jest w czym wybierać. Możemy zakupić growbox w pełni wyposażony, czyli zawierający wybrany model lamp, urządzenia do wentylacji, a także pojemniki na rośliny, ale będzie to zakup nieco droższy. Można również zakupić samą instalację, a resztę wyposażenia dobrać na własną rękę. Jeżeli chcemy kupić solidny growbox sklep online jest miejscem, gdzie możemy zrobić to najtaniej, a uwagę zwraca także szerokie spektrum wyboru. Natomiast sklepów stacjonarnych z growboxami raczej nie uświadczymy nawet w dużych miastach więc siłą rzeczy, konsumenci i tak korzystają głównie z internetowych. Warto też zwrócić uwagę, że sklepy online bardzo często oferują zestawy złożone z kilku instalacji.

Żeby kupić naprawdę dobry growbox, trzeba trochę zainwestować. Bowiem zakup samej konstrukcji nie jest drogi, ale co innego z lampami i wentylacją, które kosztują najdrożej. Na zakup growboxów decydują się nie tylko hodowcy roślin, ale także grzybów.