Przejdź do treści

Dach ze strzechy do domów

wysokiej jakości dach z trzciny

Dachy ze strzechy trzcinowej jeszcze niedawno uznawane były za dość oryginalny sposób wykończenia domu, aczkolwiek będący bardziej wizualnym niż praktycznym sposobem na stworzenie dachu. Jak się okazało bardzo szybko po rozpowszechnieniu się tego rodzaju dachów w prywatnych domach, w rzeczywistości prześcigały one normalne dachy pod wieloma względami.

Nowoczesne dachy ze strzechy trzcinowej do domu

wysokiej jakości dach z trzcinyOkazuje się bowiem, iż dach ze strzechy trzcinowej, mimo niesamowicie prostej i, jak twierdzą niektórzy bardzo niesłusznie, prymitywnej konstrukcji bardzo dobrze zatrzymuje ciepło, nie pozwala na utratę temperatury wewnątrz pomieszczeń zadaszonych, ale również nie dopuszcza ciepła czy zimna z zewnątrz do pomieszczeń. Wysokiej jakości dach z trzciny ma więc znacznie lepszą charakterystykę termiczną niż niejeden nowoczesny dach z najnowszych materiałów, toteż coraz więcej właścicieli domów oraz obiektów użytkowych preferuje właśnie taką metodę wykończenia domu. Dachy te są wykonane z suszonej trzciny, która jest bodaj najbardziej ekologicznym materiałem, jaki można użyć do wykańczania dachów, i mimo iż nie wygląda na to na pierwszy rzut oka, są całkowicie wodoodporne, wodoszczelne i dobrze znoszą długotrwałe wystawienie na działanie szkodliwych czynników pogodowych.

Suszona trzcina, jeśli uprzednio została prawidłowo zasuszona i leżakowana, nie musi być impregnowana żadnymi preparatami ogniochronnymi czy doszczelniającymi, jest niemal niepalna, i doskonale sprawdza się w każdym zastosowaniu, zarówno w domach jak i w obiektach użytkowych. Dachy z trzciny wyglądają również bardzo imponująco, i doskonale wpasowują się w otoczenie, zwłaszcza jeśli są otoczone zalesionym terenem, gdzie wtapiają się w tło idealnie, ogromnie poprawiając estetykę domu.

Więcej na: http://www.strzecha.com.pl/