Przejdź do treści

Dlaczego dobry profil okapowy jest tak ważny

 

Balkony często ulegają zniszczeniom w najmniej dla nas spodziewanych momentach. W sumie bez względu na to, co by się nam w domu nie zepsuło, to człowiek jest mocno zaskoczony. Jak chodzi o balkony to zazwyczaj jest o tyle uciążliwe, że skutek w formie zniszczeń wymaga naprawienia przyczyn poprzez przeprowadzenie kompleksowego remontu balkonu. A to wiąże się z kosztami.

Zabezpieczamy balkon przed deszczem

profesjonalne obróbki blacharskie balkonówNiszczenie balkonu zazwyczaj ma swój początek w tak zwanej strefie okapowej, czyli przy krawędzi. Bezpośrednią przyczyną jest oczywiście wilogoć, gromadząca się nie tam, gdzie trzeba. Wody opadowe bardzo często zatrzymują się na powierzchni posadzki, zamiast spłynąć poprzez specjalnie założony system. Takie zastoiska wody są niebezpieczne szczególnie zimą. Zamarzająca woda może nam zwyczajnie spowodować pękanie płytek. Przyczyna główna leży zazwyczaj po stronie samych systemów okapowych. Dlatego tak ważne jest aby zadbać o profesjonalne obróbki blacharskie balkonów, czyli poszukanie rzetelnej firmy remontowej z dobrymi opiniami. Ważny też będzie dobór profili okapowych pod kątem odpowiedniego materiału, z którego są wykonane. Trzeba zwrócić szczególną uwagę o stopień odporności na korozję. Istotny jest też kształt profili okapowych. Jeżeli mają one skutecznie odprowadzać wodę, muszą być kształtem dopasowane do specyfiki naszego balkonu. Nie warto więc kierować się w wyborze ceną. Czasami jednorazowa inwestycja może nam zaoszczędzić niepotrzebnych nerwów na przyszłość.

Dobrze zrobiona obróbka blacharska balkonu jest dla nas gwarancją spokoju na długie lata. Opady deszczowe mogą wyrządzać szkody na naszym balkonie, które wymagać będą ciągłych napraw. Dobrze wykonana obróbka oszczędza nam nerwów i niechcianych wydatków na przyszłość.