Dobrodziejstwo w postaci lasera frakcyjnego

 

Mnogość zabiegów upiększających, z których obecnie mamy możliwość skorzystać czasami wręcz przeraża. Skąd wiedzieć na czym polegają wszystkie poszczególne metody, jakie przynoszą efekty i w jakich przypadkach powinno się z nich korzystać? Warto zainteresować się tym tematem, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może nadejść ochota na skorzystanie z tego typu usług.

Do czego służy laser frakcyjny?

laser frakcyjny ŁódźCoraz częstszym powodem, dla którego ludzie decydują się na jakiś zabieg są mankamenty urody, których bardzo chcieliby się pozbyć, a jest to niemożliwe w warunkach domowych. W większości przypadków wybór pada na laser frakcyjny Łódź jest jednym z polskich miast, w których przeprowadza się zabiegi z jego użyciem. Do kogo skierowana jest taka oferta? Do wszystkich tych, którzy posiadają jakiekolwiek blizny, rozstępy, przebarwienia, a także pomarszczone dłonie. Laser wykorzystuje zjawisko fototermalizy frakcyjnej. Urządzenie wysyła w głąb naszej skóry fale elektromagnetyczne o określonej długości, które wnikają w tkankę i są pochłaniane przez wodę znajdującą się w komórkach. Ta zostaje przez to nagrzana i odparowuje wraz z tkanką, wewnątrz której była na początku. Tym sposobem na naszej skórze powstaje spora ilość mikrouszkodzeń. Otaczające je zdrowe fragmenty tkanki, są „zmuszone” do odbudowy potraktowanych laserem miejsc. Wywołany w ten sposób proces gojenia wpływa na stopniowe zanikanie dotychczasowych mankamentów skóry.

Choć używanie lasera frakcyjnego to nowoczesna metoda, to nie wszyscy mogą skorzystać z dobrodziejstwa jakim jest. Przeciwwskazania dotyczą kobiet w ciąży oraz osób chorych na padaczkę, zmagających się z nowotworem lub zakażeniem, posiadających otwarte rany lub jakiekolwiek alergie. Każdorazowo przed zabiegiem należy zasięgnąć porady lekarskiej, żeby rozwiać ewentualne wątpliwości i móc skorzystać z jednego z dobrodziejstw technologii.