Przejdź do treści

Dobry płyn do mycia podłogi

W każdym domu podłoga brudzi się najszybciej, gdyż każdy po niej chodzi w butach, lub nie zawsze czystych pantoflach. Ponadto mając zwierzęta w domu, podłoga codziennie będzie brudna, więc trzeba się przygotować na jej codzienne sprzątanie.

Działanie płynu do mycia podłogi

profesjonalne płyny do mycia podłógKiedyś nasze babcie zamiatały podłogi, a potem na kolanach szorowały szczotką, lub szmatą maczaną w wiadrze z wodą. Te czasy już minęły i mamy bardziej zaawansowane metody sprzątające. O ile nowoczesne maszyny czyszczące, szorujące i polerujące, ze względu na rozmiary można stosować na dużych powierzchniach, to do domowego użytku ciągle najlepszy jest mop i odkurzacz. Najpierw usuwany kurz i piach z podłogi, a potem można przystąpić do mycia na mokro. Jednak nie byle czym, bo najlepiej wykorzystywać profesjonalne płyny do mycia podłóg, które są bardzo skuteczne i pozostawiają przyjemny zapach. Taki płyn jest w konsystencji żelu, który wystarczy zmieszać z wodą, aby można było czyścić podłogę. Na opakowaniu producent umieścił informację co do dawkowania płynu na ilość metrów kwadratowych powierzchni. Płyny dzielą się ze względu na rodzaj powierzchni, dlatego w sprzedaży znajdziemy płyn do paneli, parkietu, czy płytek. Każdy oddziałuje nieco inaczej na mytą powierzchnię, ale ich cel jest taki sam, usuwają wszelkie zabrudzenia z podłogi. Profesjonalny płyn do podłogi najlepiej zmieszać z letnią wodą, która dodatkowo spotęguje jego działanie i ułatwi usuwanie zaschniętych plam. Płyn jest sprzedawany w plastikowych butelkach.

W przypadku sprzątania podłogi, nie ma co oszczędzać na detergentach, bo często takie produkty są mało skuteczne i trzeba stosować go dwa razy, albo w podwójnej dawce. Po użyciu na powierzchni podłogi pozostaje przyjemny zapach, który utrzymuje się nawet przez kilka dni.