Przejdź do treści

Jak dostałem pracę w Krakowie jako geolog

geolog

Zaraz po studiach zacząłem pracować w firmie, w której realizuje swoje pasje, a czuję się fantastycznie. Co najlepsze pracę dostałem w przepięknym Krakowie jako geolog. Więc można powiedzieć, że moja ścieżka jest szalenie prosta.

Zawsze chciałem być geologiem

geologOstatnio, wspominałem, jak jeździłem z wujkiem na badania geologiczne i razem z nim przeprowadzałem wszelkiego typu testy na skałach. Muszę, przyznać, że dzięki niemu jako dziecko tak bardzo chciałem przeprowadzać te badania geologiczne. Wujek miął firmę, która świadczyła usługi geologiczne, a że często zstępował mi tatę, spędzałem z nim i w firmie bardzo wiele czasu. Tata był pilotem wojskowym i rzadko bywał w domu. Mama się śmiała jak jej powiedziałem, że geolog to mój wymarzony zawód. Śmiała się, bo stwierdziła, że oddalam się od taty nawet zawodowo, nie tylko mierzone w kilometrach. A chodzi o to, że jak będę świadczył usługi geologiczne to bynajmniej nie będę wzbijał się w przestworza. Tata natomiast stwierdził, że badania geologiczne też go kiedyś interesowały, ponieważ chciał razem ze swoim bratem, a moim wujkiem taką firmę założyć na początku. Jednak w liceum coś go wzięło i postanowił zostać pilotem. Tata pilot, syn geolog. Brzmi to całkiem sensownie, sami przyznajcie. Niedługo zaproszę moich rodziców do Krakowa, aby też mogli obejrzeć sobie te wspaniałe miejsce, przesiąknięte zabytkami, kulturą ale też niesamowitym i niepowtarzalnym klimatem. Z resztą jako zapalony geolog, mógłbym wam opisać skład gleby z najbardziej znanego kopca w Krakowie, ale myślę, że mógłbym was tym znudzić.

Przede wszystkim teraz skupiam się na tym, aby świadczone przeze mnie usługi geologiczne były na bardzo wysokim poziomie. Chcę zapisać się jako ambitny profesjonalista w tej firmie. Jestem tego bardzo pewien.

Więcej na temat pracy geologa można znaleźc na: http://progeo.pl