Przejdź do treści

Druk wielkoformatowy i jego możliwości

 

Zasadniczo druk cyfrowy w formacie wielkoformatowym pozwala na bardziej wciągającą grafikę i jest idealny do projektów wymagających grafiki lub grafiki. Jest to szczególnie skuteczne, gdy jest używane w reklamie, ale może być również stosowane w różnych innych kontekstach artystycznych i dekoracyjnych. Jak działa druk wielkoformatowy?

Graficy bardzo sobie chwalą druk wielkoformatowy

druk wielkoformatowy warszawaZazwyczaj największa szerokość dostępna dla wydruków na dużą skalę wynosi 61 cali. W przypadku drukowania wielkoformatowego drukowanie jest zwykle sterowane komputerowo i odbywa się za pomocą dysz atramentowych, które rozpylają obraz na rolki papieru, które są stopniowo podawane do drukarki. W ten sposób wielkoformatowy druk cyfrowy jest zaprojektowany tak, aby obsługiwał maksymalną szerokość rolki drukującej. Druk cyfrowy wielkoformatowy jest zwykle szybszy niż inne formy drukowania i zapewnia jaśniejsze, bardziej stymulujące wizualnie kolory bez poświęcania szczegółów na obrazach, które odtwarza na dużą skalę, toteż pod względem popularności, jaką cieszy się sprawdzony druk wielkoformatowy, a Warszawa to miejsce, gdzie stosuje go najwięcej grafików. Wykończenia wysokiej jakości dostępne z drukiem szerokoformatowym W druku cyfrowym wielkoformatowym zwykle stosuje się atramenty UV, co zapewnia wysokiej jakości, czytelne wykończenie, niezależnie od wielkości. Atramenty te są odporne na blaknięcie od światła słonecznego, uszkodzenia pogodowe lub inne siły zewnętrzne.

Jednak w niektórych drukach wielkoformatowych można stosować tusze na bazie rozpuszczalników zamiast tuszy na bazie wody, co daje różne efekty końcowe. W zależności od grafiki, wielkości i wykorzystania projektu, który chce wykonać dana firma profesjonalista w dziedzinie drukowania, zazwyczaj może polecić najlepszy format i atramenty do określonego zadania.