Przejdź do treści

Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z Bydgoszczy

Jeszcze nigdy, w całym swoim życiu, nie zdarzyło mi się tak, bym na remont wydała tyle, ile planowałam. Zawsze oprócz zakładanego budżetu pojawiła się jakaś niespodziewana wykończeniówka albo jakiś ładny bibelocik. Wtedy mnie to denerwowało, a dziś po prostu biorę to pod uwagę i dodatkowe koszty również przewiduję.

Co trzeba wiedzieć o drzwiach przed zakupem?

drzwi bydgoszczDlatego teraz nie denerwuję się, gdy wyskakuje coś niezapowiedzianego. Ponieważ planowałam wymianę wszystkich drzwi w mieszkaniu, wiedziałam, że znając ich cenę oraz cenę montażu, muszę dodać do tego jeszcze jakąś kwotę. Na razie nie wiedziałam co to może być, bo drzwi nie wymagały wymiany futryn, zapłaciłam za klamki i okucia, więc wydawałoby się, że będzie idealnie. Wybrałam specjalnie firmę tutejsza i sprawdzoną szukając po ogłoszeniach drzwi bydgoszcz, żeby mnie nie spotkały żadne niespodzianki. Byłam zachwycona wybierając drzwi. Uwielbiam planowanie i rozmyślanie, czy mają być prawe czy lewe, oczywiście jakie wywietrzniki mają być w drzwiach od łazienki. Nawet nie wspominam już o tym jaką frajdę sprawiało mi dopasowywanie koloru drewna do futryn i ścian. Mój mąż „wymiękł” po kilku godzinach. Mnie ten wybór zajął tydzień. Rodzaj szyb i ich kształt – gdy je wybierałam przez głowę mi przeszło, by zrobić sobie całe szklane drzwi i przez kilka dni ta myśl się utrzymywała. Potem jednak mój mąż wyperswadował mi to, bo zapomniałam o gościach, którzy czasem nas odwiedzją i niekoniecznie dobrze muszą czuć się za szklanymi drzwiami. Projektowanie drzwi zewnętrznych było jeszcze ciekawsze.

Gdy zapłaciłam już za zakupiony towar i przywieziono nam do montażu wszystkie sztuki, dopiero wtedy wyszło, że mam za wysoką wykładzinę i nie uwzględniałam tego w pomiarze. Wykładzina położona została po pomiarze i to był własnie ten nieplanowany wydatek, który mnie rozbawił. Na szczęście byłam na niego już przygotowana!