Przejdź do treści

Dwupokoje mieszkania sprzedają się na pniu

Rynek nieruchomości ma się świetnie bez względu na trwającą pandemię koronawirusa. Zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym transakcje liczone są w miliardach złotych. Najlepiej sprzedają się mieszkania dwupokojowe. Takie nieruchomości należą do najbardziej poszukiwanych na rynku. Ich cena jest bardzo atrakcyjna ze względu na niewielki metraż.

Ceny mieszkań dwupokojowych w Krakowie

mieszkanie dwupokojowe na sprzedaż krakówKupno mieszkania z dwoma pokojami, kuchnią i łazienką to też najlepsza inwestycja pod kątem ewentualnego wynajmu takiej nieruchomości. Popyt na takie mieszkania jest zarówno pod względem sprzedaży jak i wynajmu. Takie mieszkania mają zazwyczaj powierzchnię od czterdziestu do sześćdziesięciu metrów kwadratowych. Nawet najdroższe mieszkanie dwupokojowe na sprzedaż Kraków cenowo zamyka się w trzystu tysiącach złotych. Mowa jest oczywiście o rynku wtórnym. Ceny na rynku pierwotnym zależą przede wszystkim od lokalizacji osiedla, na którym mieszkania są oferowane do sprzedaży. W Krakowie można znaleźć mieszkanie dwupokojowe od dewelopera za cenę od czterystu tysięcy złotych wzwyż. Z szukaniem takich nieruchomości trzeba się jednak śpieszyć, bo naprawdę znikają jak świeże bułeczki. Mieszkania o takiej niewielkiej powierzchni kupują głównie młode małżeństwa, a transakcje najczęściej finansowane są bankowym kredytem hipotecznym. Drugą grupą kupujących takie nieruchomości są właśnie Ci, którzy kupują je z myślą o zarabianiu na ich wynajmie.

Na mieszkanie, w którym są dwa pokoje, pozwolić może sobie większość młodych małżeństw. Takie mieszkanie można kupić w przystępnej cenie – zarówno nowe jak i z rynku wtórnego. Zainteresowanie tego rodzaju nieruchomościami jest naprawdę duże. Inwestycje deweloperskie wyprzedają się jeszcze w przedsprzedaży, a na rynku wtórnym takich mieszkań jest do kupienia coraz mniej.