Przejdź do treści

Nasz energooszczędny dom szkieletowy

Chciałabym podzielić się z Wami moją opinią na temat dziś niezwykle znany, bardzo powszechny. Mianowicie, na tapecie dziś domy pasywne. Z racji tego, że sama jestem posiadaczką tego cudownego wynalazku, uważam, że mogę się w tym temacie po prostu wypowiedzieć.

Warto zainwestować w domy szkieletowe

domy szkieletoweNa samym początku chciałabym powiedzieć, że według mnie domy energooszczędne są po prostu naszą gwarancją długo – żywotności naszej planety, a tym samej, także naszej. Jak już wspominałam, od zawsze interesowały mnie domy prefabrykowane. Bardzo długo szukaliśmy z moim mężem takiego rozwiązania, które nie będzie wymuszało na nas wzięcie kredytu i tego typu rzeczy. Zaczęliśmy, także nasze poszukiwania i w efekcie znaleźliśmy to czego szukaliśmy. Od razu nasza uwagę zwróciły domy z drewna. Zawsze uważałam, że drewno właśnie, jest bardzo drogim surowcem, drogim tworzywem, że budowanie z niego nie będzie tanie. Jak to mówią pozory mogą bardzo mylić, tak też był w naszym wypadku. Okazało się, że nasze obawy się zdecydowanie nie potwierdziły. Kiedy szukaliśmy jakiejś odpowiedniej formy dla nas, dla naszej rodziny, szukając, zobaczyliśmy bardzo dobre domy szkieletowe. Poszukaliśmy trochę informacji na ten temat i udało nam się namierzyć domy w Solcu. Postanowiliśmy tam pojechać i przekonać się na własnej skórze. Tak, też zrobiliśmy. Kiedy przyjechaliśmy do tej miejscowości, to wtedy zniknęły całkowicie nasze wątpliwości. Dodatkowo, porozmawialiśmy z ludźmi na temat tego, jak mieszka, jak funkcjonuje się w takim domu i to nas już całkowicie przekonało o tym, że warto jest zdecydować się na dom energooszczędny.

Przede wszystkim jest dużo zdrowiej, po drugie – potrafi być aż dwukrotnie taniej. Sama budowa takiego domu, wbrew pozorom, jest także, dużo taniej niż można byłoby myśleć.