Przejdź do treści

Eyliner do stworzenia perfekcyjnej kreski

Równa, czarna kreska na oku nie wychodzi z mody. Jeśli jest prawidłowo wykonana, nie tylko podkreśla oko, ale też optycznie poprawia jego kształt i pozwala zamaskować takie problemy jak na przykład opadająca powieka. Do stworzenia takiej kreski potrzeba trochę wprawy, ale przede wszystkim odpowiedniego kosmetyku.

Poręczny eyeliner do łatwego makijażu

eyeliner w pisakuKosmetykiem niezbędnym do namalowania kreski na oku jest eyeliner. W drogeria i sklepach producentów kosmetyków znajdziemy dziesiątki produktów, jednak należy wiedzieć, który z nich warto wybrać, aby osiągnąć zamierzony efekt w makijażu. Dobry eyeliner posiada wysoką pigmentację i odpowiednią konsystencję, dzięki której wystarczy jedno pociągnięcie, bez nakładania kilku warstw produktu, co jest częstym problemem spotykanym wśród produktów w płynie. Takich wad jest pozbawiony eyeliner w pisaku, pozwalający na stworzenie nawet bardzo cienkiej, subtelnej kreski. Efekt można stopniować i pogrubiać kreskę, zachowując pełną kontrolę nad jej kształtem. W przypadku eyelinera w płynie, trzeba znaleźć taki produkt, który posiada odpowiedni pędzelek. Niektóre są zbyt długie lub zbyt szerokie, nie trzymają kształtu, a przy płynnej konsystencji kosmetyku to prosta droga do frustracji i licznych poprawek. Sięgając po produkt w pisaku, nie trzeba się martwić o nabieranie nowej porcji eyelinera na pędzelek, pisak sam dozuje jego odpowiednią ilość pod naciskiem. Cienka końcówka natomiast ułatwia trzymanie linii.

Korzystanie z eyelinera warto dobrze przećwiczyć, malując różnego typu kreski – cieńsze, grubsze, mniej wyciągnięte i bardziej. Kształt kreski musi być dopasowany do kształtu naszego oka i opadania powieki, jednak warto eksperymentować i przećwiczyć kreski, które w określony sposób wpływają na nasz wygląd.