Przejdź do treści

Fajerwerki – garść ciekawostek

Z czym kojarzą nam się pokazy sztucznych ogni? Są to przede wszystkim różnego rodzaju specjalne okazje – wesela, śluby czy sylwester. Kto z nas nie lubi patrzeć w niebo i oglądać jak różnego rodzaju fontanny kolorów rozbłyskują na nocnym tle? Wszyscy jesteśmy zafascynowani tym jako to wszystko się odbywa. Mimo tego, że petardy kojarzą się z dość błahymi zagadnieniami do ich wykonania potrzebna jest wiedza. 

Z petardami nie ma zabawy, są niebezpieczne 

fajerwerki shopWielu osobom wydaje się, że są w stanie je wykonać w zaciszu swojego domu. To jednak błąd, który często dużo kosztuje. Doświadczenie i znajomość materiałów jest najważniejszą rzeczą. Warto więc trochę o nich wiedzieć. Aby otrzymać iskry jakie idą z fajerwerków niezbędną rzeczą jest żelazo. To jaki kolor mają wychodzące iskry zależy od tego do jakiej temperatury został rozgrzany metal. Cena petard zawsze odzwierciedla ich jakość. Jeżeli produkt jest tani można się domyśleć, że mieszkanki w nim zastosowane były niskiej jakości. Jednak nie sama jakość, ale i dokładność ma bezpośredni wpływ. Za dym jaki wychodzi z fajerwerków odpowiada cynk. Decydując się na zakup od producenta oferującego tańszy produkt może okazać się, że cynku jest tak dużo iż dym przysłoni cały efekt i kolorów nie będzie widać. W latach trzydziestych dziewiętnastego wieku naukowcy zaczęli dodawać różne substancje i tlenki, aby nadawać kolory rozbłyskującym na niebie sztucznym ogniom. Razem z rozwojem techniki wprowadzane są nowoczesne petardy, na przykład z napisami, obrazkami. 

Odwiedzając sklep z pirotechniką warto jest znać kilka ciekawostek. Sprawią one, że wybór będzie znacznie łatwiejszy. Lepiej dorzucić trochę grosza i w górę wypuścić rakietę ze wspaniałym efektem, niż w eter wypuścić dużo dymu i pyłu z niesprawdzonej petardy. 

 

Więcej informacji http://fajerwerki.shop.pl