Przejdź do treści

Filmowanie dronem sposobem na bezpieczeństwo

Dron to coraz popularniejszy sprzęt w Polsce. Jeszcze do niedawana wiele osób nawet nie wiedziało, czym są drony, a dziś są już bardzo popularne. Służą do filmowania z powietrza. Kamera jest umiejscowiona w małym sprzęcie latającym, który jest zdalnie sterowany przez operatora z ziemi.

Filmowanie dronem jest popularne

filmowanie dronemFilmowanie dronem staje się nie tylko rozwiązaniem na uchwycenie ujęć z góry, ale też na podejrzenie terenu z lotu ptaka. Co ciekawe, często wykorzystywane jest to np. w przypadku imprez plenerowych, meczów piłkarskich, festiwali itp. Dron latający nad zbiorowością ludzi rejestruje obraz, a operator na ziemi widzi, czy wszystko jest w porządku, czy nie ma żadnych uchybień, czy gdzieś nie dzieje się nic podejrzanego. Filmowanie dronem katowice jest też popularne na Śląsku, gdzie prowadzi trasa pociągów przewożących węgiel. Jak się okazuje bardzo często zdarzają się kradzieże węgla z przejeżdżających pociągów. Złodzieje, nie zważając na swoje bezpieczeństwo, podbiegają do pociągów, podnoszą wajchę, a na tory wysypuje się węgiel, który następnie złodzieje chowają do worków i zabierają. Przelatujący dron, kontrolujący otoczenie jest w stanie wychwycić takie kradzieże, a i sami złodzieje nie czują się już na tyle odważni, wiedząc, że ktoś ich może przyłapać z powietrza. Filmowanie dronem sprawdza się doskonale do rejestrowania takich podejrzanych zachowań i ewentualnych przestępstw. Jest to też stosunkowo tani sposób na kontrolę otoczenia. Wcześniej, gdy filmowanie dronem , nie było takie popularne, trzeba było wysłać helikopter, który nadzorował np. bezpieczeństwo podczas jakiegoś festiwalu filmowego lub meczu.

Gdy dron stał się popularny i tym samym tańszy, stał się doskonałym rozwiązaniem w tego typu sytuacjach. Dzięki szybkiemu rozwojowi techniki i nowym technologiom monitoring z powietrza stał się dużo tańszy i łatwiej dostępny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *