Przejdź do treści

Folie ochronne na auto

 

Czym jest car detailing? Mówiąc najprościej, szczegółowe określenie samochodu oznacza dokładne czyszczenie pojazdu od góry do dołu przy użyciu specjalistycznych narzędzi i produktów. Zazwyczaj detailer wykonuje również lekkie poprawki kosmetyczne, ale proces ten nie obejmuje lakierowania ani napraw karoserii. Nakładana jest często także powłoka na lakier.

Powłoka na lakier ochronna

folie ochronne gdańskCar detailing obejmuje czyszczenie i regenerację wnętrza i nadwozia samochodu. Ma to na celu odtworzenie lakieru poprzez wyeliminowanie zadrapań lub śladów zawirowań, aby samochód wyglądał prawie jak nowy, tak jak wtedy, gdy po raz pierwszy wyjechał ze sklepu. Prosta myjnia usuwa brud z zewnętrznej części samochodu, a jeśli wyczyścimy wnętrze, możemy złapać brud za pomocą odkurzacza, ale car deatiling samochodu posuwa ten proces znacznie dalej. Każdy samochód  jest wypolerowany, odkurzony do ostatniej niedoskonałości, dzięki czemu nadaje się do ekspozycji w każdym salonie. Jeśli mowa o car detailingu to należy wspomnieć czym są folie ochronne Gdańsk to miasto, gdzie specjalistów od tych zadań jest sporo! Ponieważ nie ma ustalonych wytycznych odnośnie pracy i każdy zakład może wykonywać ją na inny sposób, widać różnorodność pod względem usług zawartych w pakietach. W firmach kompletny pakiet car detailingowy składa się z zewnętrznych detali z użyciem glinki i wysokiej klasy wosku, zaawansowanego czyszczenia wnętrza z usuwaniem plam i obróbką skóry, a także nałożeniem folii ochronnej.

Jaka jest różnica między myjnią samochodową a car detailingiem? Oprócz kosztu, który waha się od 10 do 40 złotych, typowa myjnia samochodowa pokrywa tylko ułamek czyszczenia, który można uzyskać, a więc osiąga tylko ułamek wyniku. Folie ochronne to także zaleta firm car detailingowych.