Przejdź do treści

Fotografia ślubna w plenerze – jak zaplanować?

 Każda panna młoda wie, że fotografia ślubna jest bardzo ważna. Każdy chce jak najlepiej i najpiękniej udokumentować tak ważne wydarzenie w życiu, jakim jest ślub i wesele. Stylów wykonywania zdjęć jest dużo, jednak nadal najpopularniejsza jest fotografia wykonywana w plenerze.

Fotografia ślubna na wyjeździe

najlepsza fotografia ślubna w ŁodziNaturalne krajobrazy morza, gór czy łąk wyglądają pięknie i podkreślają uroczysty charakter chwili. Jak jednak zaplanować taką sesję? Nie wszystko zależy jedynie od fotografa. Przede wszystkim musimy wybrać miejsce, gdzie będzie nam robiona sesja. Jeśli jest to odległe miejsce, na przykład egzotyczna wyspa, to musimy to dobrze rozegrać logistycznie. Kupno biletów, zarezerwowanie miejsc hotelowych, ewentualne zgody na fotografowanie. To dużo pracy. Nawet jeśli wybierzemy miejsce nam znane, na przykład park w Łodzi to musimy wybrać także dogodny termin. Jeśli pogoda nie sprzyja, wieje i leje, to raczej nie otrzymamy dobrego pleneru zdjęciowego. Z drugiej strony, przy ładnej pogodzie trudniej będzie wybrać takie miejsce, gdzie nikt nie będzie nam wchodził w kadr i przeszkadzał w wykonywaniu sesji. Chcemy przecież żeby to była najlepsza fotografia ślubna w Łodzi, a nie byle jakie zdjęcia. Musimy pamiętać także o transporcie i o logistyce całego przedsięwzięcia. Suknia ślubna może się łatwo pognieść, a jeśli chcemy się przebierać w trakcie trwania sesji to musimy mieć ku temu warunki. Trzeba także pomyśleć o fryzurze i makijażu czyli umówieniu się na wizyty do salonów piękności.

Plenerowa fotografia ślubna jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Musimy wziąć pod uwagę wiele zmiennych, jeśli chcemy być zadowoleni z efektów sesji zdjęciowej. Ważna jest pogoda, dobrze przygotowanie sesji, jak również wybór dobrego miejsca na zdjęcia.