Przejdź do treści

Funkcjonalność materaca termoelastycznego

 

Kiedy udamy się do sklepu specjalizującego się w sprzedaży materacy, bez większego problemu będziemy w stanie zauważyć, że w asortymencie znajdują się produkty cechujące się dość dużym zróżnicowaniem. Nie ma w tym niczego zaskakującego, ponieważ każdy z nas odznacza się dość indywidualnymi uwarunkowaniami w zakresie ulubionej pozycji do spania, a co za tym idzie, mamy różne potrzeby w zakresie konstrukcji materaca.

Materac dopasowujący się do sylwetki

materace termoelastyczne perdormireBardzo ważnym kryterium, które jest brane pod uwagę w momencie, gdy decydujemy się na zakup materaca, na pewno jest nasza sylwetka. W zależności bowiem od tego, ile ważymy, może okazać się, że potrzebujemy materaca odznaczającego się konkretną twardością, by zapewnił on nam właściwy komfort snu. Dużym kryterium wyboru jest dopasowanie materaca do najczęściej przyjmowanej pozycji snu, chociaż w ostatnim czasie na rynku pojawiły się materace termoelastyczne, które rozwiązują nieco tę kwestię, dopasowując się do naszej sylwetki. Dużą popularnością cieszą się materace termoelastyczne Perdormire, które dostępne są w sprzedaży w różnych wariantach w zakresie wielkości, dzięki czemu mamy możliwość dopasowania produktów jak najlepiej do posiadanego przez nas łóżka. Materace te, dzięki piance, z której są wykonywane, reagują na temperaturę naszego ciała. Z tego też powodu zawsze dopasują się do przybieranej pozycji i do naszej sylwetki, gwarantując pełny komfort spania.

Pianka, z której realizowane są termoelastyczne materace, charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na odkształcenia, dzięki czemu możemy mieć pewność, że będziemy mogli korzystać z ich funkcjonalności przez odpowiednio długi czas. Jest to korzystne rozwiązanie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że materace charakteryzują się dość wysokimi cenami i nie kupujemy ich codziennie.