Gdzie w Toruniu najskuteczniej uczyć się jeździć?

Dzieci dorastają bardzo szybko, wie to każdy rodzic. Czasami wydaje mi się nawet, że zbyt szybko. Patrzę na moją córkę, która mówi, że chce bym kupiła jej szpilki, a pamiętam ją jeszcze w przedszkolu z uroczymi kucykami. Kiedy ten czas minął? Czy to możliwe, że moje dziecko powoli staje się dorosłe i niezależne?

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę jazdy skuterem?

nauka jazdy toruńAga potwierdziła to kilka dni później, gdy powiedziała, że chciałaby zrobić prawo jazdy. Popatrzyłam na nią dziwnie, bo przecież miała zbyt mało lat, wiedziałyśmy to obie. Za chwilę jednak okazało się, że wcale nie, bo córka chciała zrobić prawo jazdy, ale na skuter. Sprawdziłam tę informację na szybko i miała rację – mogła nauczyć się jazdy skuterem. To było dla mnie ogromne zaskoczenie, ale musiałam przegadać temat z mężem. Zanim wrócił do domu, sprawdziłam jeszcze, ile taka nauka jazdy kosztuje. Cena niestety nie była argumentem, bo pod hasłem nauka jazdy toruń kryje się wiele firm ze sobą konkurujących, które obniżają ceny i kuszą. Mąż stanął po stronie córki i powiedział, iż prawo jazdy jest rzeczą przydatną i bardzo dobrze, że Aga chce jeździć. Uważa, że jest mądra, bystra i odpowiedzialna, a sama nauka wyjdzie jej na dobre. Gdzie będzie jeździć – możemy, przynajmniej na początku, kontrolować. A teraz, to nawet nie ma skutera, więc nie ma co siać paniki. Wieczorem pogadaliśmy z córką i zapytałam, czy ma upatrzoną jakąś konkretną naukę jazdy, czy my mamy ją wybrać.

Powiedziała, że oddaje wybór nam, w końcu to my będziemy płacić. Dobrze, że choć z tego zdaje sobie sprawę. Bo pewnie z tego jak bardzo się o nią boję, to raczej nie. Dowie się tego, gdy będzie miała własną rodzinę. Wtedy wszystko co teraz jej obce poczuje na własne skórze. Lęk o własne dziecko i bezgraniczną, piękną miłość.