Przejdź do treści

Gdzie zamontować oświetlenie LED?

Coraz częściej zwracamy uwagę na oświetlenie w naszym mieszkaniu. Dobrze zaprojektowane światła pozwalają na lepszą ekspozycję aranżacji wnętrza, a także ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Wiele osób montuje oświetlenie LED zamiast klasycznego – gdzie warto mieć tego typu światło?

Taśmy, profile, żarówki LED

profil ledZastanawiając się nad montażem oświetlenia LED w swoim domu czy mieszkaniu, warto się zastanowić, w jakim pomieszczeniu i w jakim celu je montujemy. W kwestii oświetlenia całościowego pomieszczenia, najlepiej wybrać żarówki LED lub plafony czy lampy wyposażone w takie żarówki. Oświetlenie tego typu jest energooszczędne, mamy również szeroki wybór barwowy (od barwy zimnej światła, poprzez neutralną, do zimnej), dlatego świetnie się sprawdzi w każdym pomieszczeniu. Do oświetlenia punktowego, lokalnego najlepiej nadadzą się taśmy LED. Taka taśma wygląda bardzo atrakcyjnie w łazience nad lub wokół lustra, w kuchni nad blatem czy też w szafie. Taśma z diodami powinna być włożona w profil LED. Dzięki temu zyskuje bardzo estetyczny wygląd, a gama tych produktów na rynku jest na tyle szeroka, że z pewnością wybierzemy coś dla siebie. W sprzedaży jest wiele kształtów profili LED, w zależności od planowanego zastosowania. Projektując oświetlenie LED w mieszkaniu, należy pamiętać o dopasowaniu barwy światła – neutralne najlepiej zastosować w pokoju dziennym i łazience, ciepłe najlepiej pasuje do sypialni, natomiast zimne dobrze sprawdza się w gabinecie lub w innym pomieszczeniu, w którym pracujemy bądź też punktowo – na biurku.

Oświetlenie LED jest energooszczędne i wyjątkowo estetyczne, a jego zastosowanie bardzo szerokie – warto pomyśleć o montażu zarówno żarówek LED w swoich lampach, jak i taśm z diodami umieszczonych w profilach LED. Dzięki nim nasze mieszkanie zyska nowoczesny, oryginalny charakter.