Przejdź do treści

Gliwicki salon dla czworonogów

Odpowiedzialny opiekun, których darzy swojego czworonożnego pupila miłością, regularnie będzie sprawdzał jego stan i kondycję i to nie tylko podczas rutynowych badań u weterynarza. Dotyczy to również systematycznych wizyt w psich salonach.

Właściwa pielęgnacja psa

pielęgnacja psów w Gliwicach w salonieNiektórym opiekunom wydaje się, że wystarczy tylko psa wykąpać od czasu do czasu i taki zakres pielęgnacji wystarczy. Opiekując się czworonogiem warto wiedzieć, że sporadyczna kąpiel psa to za mało i pielęgnacja psów w Gliwicach w salonie obejmuje znacznie szerszy zakres usług, z których nasz pupil powinien często korzystać. Oprócz kąpieli pielęgnacyjnych z użyciem odpowiednich dla psiej skóry i sierści preparatów, należy także pamiętać o rozczesywaniu kołtunów i regularnych strzyżeniu. To jednak nie wszystko. Psie pazury, oczy oraz uszy także wymagają regularnej pielęgnacji. Pazury należy regularnie przycinać, żeby uniknąć ich przerostu, co może spowodować problemy. Oczy oraz uszy należy systematycznie i umiejętnie czyścić z wszelkich zanieczyszczeń. Szczególnie u starszych psów na przykład oczy trzeba czyścić bardzo często, ponieważ kanaliki są często zapchane przez różne drobinki czy naturalne wydzieliny. Tego typu zabiegi są wykonywane praktycznie w każdym salonie, choć oczywiście należy pamiętać o wcześniejszym umówieniu się na wizytę. Jeśli nie chcemy skorzystać z usługi kąpieli w salonie, musimy pamiętać, żeby przyprowadzić psa czystego, więc sami musimy go wykąpać. Bez problemu również możemy towarzyszyć naszemu pupilowi podczas zabiegów.

Systematyczne zabiegi pielęgnacyjne, jakie wykonuje się w salonach, przynoszą wiele korzyści naszemu psu. Wpływają dobrze na jego samopoczucie, a także pozwalają uniknąć przykrych kłopotów przykładowo z przerośniętymi pazurami czy skołtunioną sierścią.