Przejdź do treści

Hot stamping – termodruk uszlachetniający

W dobie powszechnego drukowania jesteśmy zalewani coraz to nowymi informacjami i grafikami drukowanymi na wielkoformatowych plakatach, czy o wiele mniejszych ulotkach i wizytówkach. Druk, ogólnie rzecz biorąc, bardzo spowszedniał i obecnie wszyscy projektanci starają się tworzyć coraz bardziej atrakcyjne wizualnie grafiki. Coraz częściej stosuje się hot stamping.

Czym jest hot stamping?

dekoracyjny hot stampingHot stamping, zwany również termodrukiem, to specjalna technika drukowania. Polega ona na zwiększeniu atrakcyjności wizualnej druku poprzez pozłacanie, czy też posrebrzanie niektórych jego elementów. Dzięki temu nawet całkiem zwyczajny obrazek może nabrać zupełnie nowej duszy i przyciągnąć uwagę wzrokowców, którzy głównie patrzą na walory estetyczne grafiki. Dekoracyjny hot stamping jest coraz bardziej popularny, ponieważ każdy chce wyróżnić swoje ulotki, plakaty, czy jeszcze coś innego, na tle pozostałych wydruków. W końcu z różnego rodzaju graficzną formą przekazywania informacji mamy do czynienia w dzisiejszych czasach niemal codziennie. Wybicie się na rynku wymaga skupienia uwagi potencjalnego klienta i przyciągnięcie go, wzbudzenie w nim zainteresowania. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić – zbyt wiele srebrnych, lub złotych elementów będzie wyglądać tandetnie, a nie atrakcyjnie. Ta forma dekoracji musi być subtelna i jedynie przykuwać uwagę, a nie wywoływać oczopląs. Jak zawsze ważny jest umiar.

Hot stamping jest często wykorzystywaną techniką druku. Nic dziwnego – lubimy wszelkiego rodzaju dekoracje i ozdoby, które sprawiają, że postrzegamy nasze dzieło w sposób wyjątkowy. Drobny złoty lub srebrny akcencik może nadać całej kompozycji charakteru i sprawić, że będzie ona wyglądać szlachetnie. Poza tym, dbałość o detale ma znaczenie, a ozdobienie niewielkich elementów jest właśnie takim szczegółem.