Przejdź do treści

Hydrofobizacja betonu uwolni podłogę od zapachu zgnilizny

Pewnego lata przyjechałem do babci na wakacje, bo lubię te spokojne wiejskie klimaty. Gdy wszedłem do domu, poczułem nieprzyjemny zapach wilgoci, nie wiedziałem, jaka jest tego przyczyna.

Co hydrofobizacja betonu da podłodze?

hydrofobizacja betonu

Drewniana podłoga w domku babci była stara i pamiętała chyba jeszcze zamierzchłe czasy, postanowiłem pomóc babci i uwolnić ją do tego przykrego zapachu. Udałem się do lokalnego fachowca od budowlanki i zapytałem o przyczynę tych aromatów. Pan Edzio przyszedł ze mną do babci, obejrzał podłogę, ściany i postawił diagnozę. Podłoże pod drewnianą podłogą było betonowe i niezabezpieczone przed wilgocią, dlatego czułem zapach zgnilizny, trzeba było zastosować działania takie jak hydrofobizacja betonu wykonana przez fachowców i impregnacja betonu a następnie położyć np. panele. Kupiłem polecone przez fachowca środki, zerwałem starą drewnianą podłogę i Pan Edzio zabezpieczył powierzchnię betonową, w którą już wilgoć nie będzie wnikała, a impregnacja betonu zabezpieczy ją na długie lata. Panele położyłem już sam i babcia nie mogła się mnie nachwalić. Postanowiłem pójść za ciosem i wyremontowałem kuchnie, narzędzia do szpachlowania pożyczyłem od Pana Edzia. Babcia ma dużo mebli i nie chciała kurzu ze szlifowania gładzi szpachlowej.

Tylko szpachelkami i masą szpachlową wyreperowałem dziury a następnie pomalowałem kuchnię na biało, bo to babci ulubiony kolor. I tak hydrofobizacja betonu oraz impregnacja betonu, uwolniła domek babci od nieprzyjemnego zapachu a narzędzia do szpachlowania Pana Edzia pomogły w odświeżeniu kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *