Przejdź do treści

Idealny kamień na prezent

Byłam ostatnio na wycieczce w Sandomierzu. Była to moja pierwsza wyprawa właśnie do tego miejsca. Nawet nie przypuszczałam, że jest tu tak pięknie. Naprawdę muszę przyznać, że odpoczęłam tu jak nigdy. A do tego zwiedziłam wiele ciekawych miejsc.

Zakup wyjątkowego krzemienia na prezent

krzemień pasiasty w konkurencyjnej cenieTakże dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Okazało się, że to właśnie tu występuje bardzo wyjątkowy kamień. Jest to krzemień pasiasty, który jest nazywany polskim diamentem i kamieniem optymizmu. Jest on wyjątkowy i piękny. Z każdej mojej wyprawy przywożę znajomym i rodzinie jakąś pamiątkę. Nie wyobrażałam sobie, że mogłabym przywieźć coś innego jak nie ten krzemień. Zastanawiałam się tylko gdzie mogę kupić krzemień pasiasty w konkurencyjnej cenie właśnie. Wiadomo, że w tych głównych punktach jednak ceny są bardzo wygórowane. Spytałam się jednak o to przewodniczkę, która już trochę zdążyłam poznać. Wiedziałam, że ona na pewno będzie zorientowana w takim temacie bo sama nosiła biżuterię z tym krzemieniem właśnie. Okazało się, że można ją kupić najlepiej w małym sklepiku na obrzeżach miasta. Od razu się tam udałam. Okazało się, że rzeczywiście ceny są dużo niższe. Ucieszyłam się więc bardzo bo wiedziałam, że właśnie tu zrobię zakupy. Był duży wybór kamieni. Ja wybrałam takie, które idealnie będą się nadawały jako wisiorki. U siebie w mieści mama zaprzyjaźnionego jubilera, który na pewno pomoże mi coś z tym już zrobić. Wybrałam kamień dla swojej mamy a także siostry i dwóch koleżanek.

Dla siebie kupiłam od razu bransoletkę gotową. Tak mi się spodobała, że nie potrafiłam przejść obok niej obojętnie. W sumie za to wszystko nie zapłaciłam dużo. A na pewno mniej niż gdybym kupiła te kamienie gdzieś indziej. Także byłam bardzo zadowolona z tych zakupów.