Przejdź do treści

Izolacja zbiorników stalowych pianką

Zbiorniki stalowe zazwyczaj nie są jednolite. Chodzi o to, że powstają poprzez łączenie mniejszych elementów, dlatego takie zbiornik może osiągać naprawdę duże rozmiary. Jeśli występują łączenia. na pewno będziemy mieć do czynienia ze szczelinami pomiędzy nimi. Trzeba skorzystać ze środka, która sprawi, że pozbędziemy się problemu takich łączeń i nie będzie nam nic wyciekać ze zbiornika.

Piankowa izolacja zbiorników

piankowa izolacja zbiorników stalowychJeśli ktoś decyduje się na taki zbiornik u siebie, trzeba pamiętać o tym, by właściwie go zaizolować. Piankowa izolacja zbiorników stalowych zawsze wykonywana jest od zewnątrz oraz od wewnątrz. Sposób jej wykonywania jest bardzo łatwy. Trzeba skorzystać z typu pianki, który nie pęcznieje za bardzo. Najlepiej jeśli wykorzystamy specjalne pianki do uszczelnień w zbiornikach. Każdą szczelinę powinniśmy zatkać właśnie takim środkiem. Następnie trzeba odczekać jakieś dwie godziny i ściąć nadmiar pianki. Tak samo robi się od wewnątrz. Pianka jednak jest zabezpieczana specjalnym lakierem, aby nie wchodziła w reakcję z substancjami przetrzymywanymi w zbiorniku. Dodatkowo nie będzie się ona rozpuszczać, na przykład w benzynie. To bardzo ważne. Aby dobrze zaizolować zbiornik stalowy najlepiej jest korzystać z pianek, które są polecane przez producentów. Na izolacji nie warto oszczędzać, gdyż to dzięki niej z naszego zbiornika nie będzie wyciekać ani kropla przechowywanej substancji.

Dobra izolacja jest bardzo szczelna i nie trzeba się tego domyślać. Można ją wykonać samodzielnie lub zlecić montażystom. Wszystko zależy od tego, czy mamy czas na wykonanie izolacji. Nie jest to bardzo droga usługa, jeśli mamy już wszystkie potrzebne materiały. Czas jej trwania zależy oczywiście od wielkości zbiornika do zaizolowania. Najczęściej trwa to od godziny do trzech godzin.