Przejdź do treści

Jadę z tatą do sklepu po siatki na ptaki

siatka na ptaki

Mój tata od kiedy przeszedł na emeryturę to ciągle wyszukuje sobie różne zajęcia, aby mieć coś do roboty. Nie jest zwyczajny siedzieć w domu, ponieważ większość swojego życia przepracował.

Siatka na ptaki się przyda

siatka na ptakiMama już od dawna jest na emeryturze i ma sporo swoich zajęć, dlatego nie szuka sobie nic dodatkowego. Ostatnio tata postanowił odnowić teren na swojej działce, ponieważ ogrodzenie jest zniszczone i gdzie nie gdzie zerwane. Poprosił mnie o pomoc w zakupach i wymierzenie ile siatki jest potrzebne. Przyjechałem więc do niego w piątek zaraz po pracy, żeby wymierzyć w jakiej ilości kupić siatki ogrodzeniowe na teren działki. Zaraz po obiedzie pojechaliśmy na działkę, żeby wszystko sprawdzić. Zasugerowałem ojcu, że siatka przeciw kretom będzie konieczna, bo jak weszliśmy na działkę to było kilka kopców. Ptaki też tam nie oszczędzają terenu i ich obecność jest dość uciążliwa, więc od razu tata powiedział, że polecana siatka na ptaki też się przyda. Wymierzyłem wszystko dokładnie i już wiedziałem w jakiej ilości siatka na krety będzie potrzebna. Cały teren był dość spory i czekają nas duże zakupy. Wiem od kolegi, że najlepsza jest siatka cieniująca, ponieważ on taką ma u siebie na działce i jest bardzo zadowolony. Tata był mi wdzięczny za pomoc i w sobotę z samego rana pojechaliśmy na zakupy. Była dostępna siatka na ptaki w bardzo niskiej cenie oraz siatka przeciw kretom, która jak zauważyłem była bardzo solidna. Zastanawiałem się jak tata założy te siatki ogrodzeniowe, ponieważ wcześniej sam tego nie robił i nie bardzo wiedział jak się za to zabrać.

Zaoferowałem mu swoją pomoc również przy montażu. Razem na pewno raz dwa nam pójdzie a siatka cieniująca jest prosta w instalacji. Tata się ucieszył i ogromną przyjemnością przyjął moją propozycję pomocy.