Jak cechy mają dobre wózki kąpielowe?

Moja babcia jest bardzo schorowaną staruszką. Zajmuję się nią codziennie, na zmianę z moim bratem Mieczysławem. Jest dla mnie bardzo ważne, by zawsze w domu dostępny był sprzęt najlepszej jakości. Chodzi przede wszystkim, by można było ją umyć i nie tracić czasu, by nie przebywała długo w niekomfortowej sytuacji. Postanowiliśmy kupić wózek do kąpieli.

Liczne zalety wózków kąpielowych

wózki kąpieloweNa początku nie spodziewaliśmy się, że z babcią będzie aż tyle pracy. Nie wiedziałam do końca, jakim ciężarem jest dbanie o drugiego człowieka, kiedy ten nie jest w stanie o własnych siłach wykonać najprostszych czynności. Dlatego podjęliśmy wspólnie z bratem Mieczysławem decyzję o zakupie. Dobre wózki kąpielowe potrafią kosztować bardzo wiele, ale są prawdziwą wygodą dla chorego, jak i opiekunów. Dowiedziałam się, że jest to sprzęt na lata, który trzeba jednak odpowiednie konserwować. Znaleźliśmy ofertę wózka dla osoby starszej. Nie był to jakiś bardzo duży wydatek, bo złożyliśmy się po połowie. babcia bardzo ucieszyła się z widoku wózka. Powiedziała, ze wreszcie będzie nam łatwiej o nią dbać, a to ważne, bo jest jej przykrop jak widzi jak się męczymy. Od kiedy zakupiliśmy wózek nasze obowiązki przebiegają dużo łatwiej i sprawniej. Nie musimy już w tak dużym stopniu nadwyrężać swoich sił, by dbać o higienę naszej ukochanej babci. Wózek bardzo łatwo się prowadzi, posiada znakomite koła, które nie klinują się. Opony są tak skonstruowane, ze nie ślizgają się na jakiejkolwiek powierzchni.

To naprawdę dobry zakup, który polecamy wszystkim znajomym, którzy również opiekują się swoimi bliskimi. Wiadomo, że na początku trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem, ale jest to naprawdę opłacalny zakup, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie czynniki związane z komfortem opiekunów jak i chorego. jest to tez świetne rozwiązanie dla jednego opiekuna, zwłaszcza, jeśli jest nim kobieta tak niewysoka jak ja.