Przejdź do treści

Jak działa ozonowanie?

W dobie dzisiejszej, wysoko rozwiniętej technologii, możliwe jest odkażanie powierzchni i pomieszczeń, bez konieczności ich opuszczania na dłuższy czas. Jedną z nich jest ozonowanie, czyli zabieg z użyciem generatora ozonu.  

Kto w Warszawie zajmuje się ozonowaniem?  

ozonowanie warszawaDla tych, którzy nie wiedzą, czym jest ozon, tłumaczymy, że jest to gaz o silnie utleniających właściwościach. Oznacza to, że jest naturalnym środkiem odkażającym, o działaniu antybakteryjnym, biobójczym i aseptycznym. Do odkażania w skali komercyjnej, nadaje się dużo lepiej niż chlor, gdyż jego stosowanie jest bezpieczniejsze i nie daje żadnych skutków ubocznych. Idealnie nadaje się do zwalczania wirusów, bakterii, grzybów, pleśni, alergenów, wolnych rodników i mikrozanieczyszczeń, jak na przykład cząsteczki smogu. Oprócz eliminowania wszelkich drobnoustrojów i mikroorganizmów, ozon pozostawia pomieszczenie w higienicznej czystości. To znaczy, że nie powietrze w danym pomieszczeniu jest nie tylko czyste, ale wolne od wszelkich, niechcianych zapachów. W tym nawet tak ciężkich do usunięcia jak zapachy odzwierzęce, dym tytoniowy, fetor wilgoci, czy też smród spalenizny, jaki pozostaje po pożarach. Zatem jeśli potrzebne jest nam ozonowanie Warszawa jest odpowiednim miejscem, by z niego skorzystać. Nie ma mikroorganizmów, ani zapachów, których ozon nie byłby w stanie wyeliminować. Jednak oczywiście nie liczmy, że wykonany raz będzie skuteczny już zawsze. Musi być powtarzany systematycznie, najlepiej raz w miesiącu.  

Ozonowanie jest świetnym rozwiązaniem, które pomoże nam zachować w naszych domach i mieszkaniach higieniczną czystość. Koszt ozonowania jest zależny od wielkości od powierzchni, czasu pracy ekipy dezynfekującej oraz wielu innych, ważnych czynników.