Przejdź do treści

Jak uratować związek?

Wiele związków oraz małżeństw rozpada się przez nieporozumienia, które wcale nie muszą być powodem ku temu, aby brać rozwód, czy zrywać z kimś. Nawet po wielu latach zdarzają się sytuacje w których nie potrafimy się odnaleźć z partnerem i to jest normalne. W takich momentach warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Zalety psychoterapii dla par

psychoterapia par krakówCzęsto wydaje nam się, że po długich latach związku znamy te drugą osobę na wylot i jesteśmy w stanie przewidzieć przez to jej każdą reakcję na każdą sytuację. Jednakże w rzeczywistości okazuje się, że wcale tak nie jest i kiedy pojawia się moment kryzysowy nagle jesteśmy zaskoczeni tym, jak zachowuje się druga strona. Bywa, że w życiu byśmy nie podejrzewali jej o takie zachowanie. Zaczynają się wtedy kłótnie, obwinianie siebie nawzajem i tak wszystkie te toksyczne kwestie prowadzące do rozpadu związku. Nie musi tak jednak być ponieważ w takich sytuacjach pomóc nam może psychoterapia par Kraków posiada znakomitych specjalistów, którzy mogą nam pomóc uporać się z problemami w związku. Bardzo często czujemy się winni temu, jak druga osoba się zachowuje. Czujemy się niezrozumiani, a jednocześnie zaskoczeni wszystkim. Tymczasem zachowanie drugiej strony wcale nie musi mieć nic wspólnego z nami. Być może jest to wynik stresu związanego z pracą lub innymi problemami o których druga strona wstydzi nam się powiedzieć. Tak, nawet po latach małżeństwa zdarzają się momenty w których wstydzimy z czegoś wygadać przed najbliższą nam osobą i to również jest całkowicie normalne.

Psychoterapia pozwoli przede wszystkim obu stronom spojrzeć na cały problem z dystansem i jak gdyby z punktu widzenia osoby trzeciej. Psychoterapeuta sprawi, że zarówno my zrozumiemy zachowanie drugiej strony, jak i nasz ukochany bądź ukochana lepiej zrozumieją nas. Dzięki temu rozwiązanie problemu przyjdzie w sposób naturalny, a cała terapia jeszcze bardziej umocni nasz związek ponieważ pozwoli nam bliżej poznać siebie, a także nauczy nas na przyszłość radzić sobie w podobnych sytuacjach.