Przejdź do treści

Jak wybrać wkładkę

 

Zastanówcie się co jest najważniejszym elementem składowych drzwi. Według mnie jest to zamek. Z jednego prostego powodu, a mianowicie bez zamka nie można zamknąć drzwi. Po co komuś drzwi, których nie można zamknąć? Są one przecież zupełnie bezużyteczne, dlatego wybierając drzwi do swojego domu, szczególnie frontowe, musimy skupić się przede wszystkim na zamku.

Najlepsza wkładka zamkowa

wkładki do drzwiNie da się jednoznacznie określić jaki zamek do drzwi będzie najlepszy, ponieważ każdy rodzaj wkładek ma swoje wady i zalety, to czy dany zamek się sprawdzi zależy tylko od tego, czy zamontujemy go do odpowiednich drzwi. Wkładki do drzwi są bardzo różne, wyróżniamy zamki jedno zapadkowe i wielu zapadkowe. Najlepsze zamki antywłamaniowe posiadają nawet kilkanaście zapadek, dzięki temu otworzenie ich bez przypisanego do nich klucza jest bardzo trudne, prawie niemożliwe. Wybierając wkładkę musimy się nad tym dobrze zastanowić i określić, do jakich drzwi zostanie ona zamontowana. W przypadku drzwi działowych nie potrzebujemy tak drogiego i skomplikowanego zamka. Chociażby z tego powodu, że drzwi działowe są zazwyczaj dość słabej budowy więc można je wyłamać w taki sposób, że zamek pozostanie nadal zamknięty. Taki zamek świetnie sprawdzi się w drzwiach frontowych, gdzie ich budowa jest bardzo mocna, nie da się zrobić w nich dziury bez specjalnych narzędzi. Drzwi frontowe są pierwszym z zabezpieczeń naszego domu już sam ten fakt sprawia, że potrzebny jest nam w tym miejscu dobrej klasy wkładka.

Jak już wcześniej wspomniałem rodzai wkładek jest bardzo dużo, więc ciężko jest określić konkretną cenę za jedną sztukę. Najtańsze wkładki zamkowe to koszt kilkudziesięciu złotych, natomiast za najdroższe, niekoniecznie najlepsze, musimy zapłacić nawet i kilka tysięcy złotych. Wkładkę wraz z kompletem kluczy możemy kupić w każdym sklepie posiadającym w swojej ofercie drzwi.