Przejdź do treści

Jak wyczyścić tapetę?

Każdy, kto ma w domu małe dziecko wie, że bardzo ciężko jest usunąć zabrudzenie za ścian. Malowane ściany nie są najlepszym pomysłem, gdyż po umyciu zabrudzenia farba zmienia swój odcień. Z kolei farby odporne na zabrudzenia są bardzo drogie. Z pomocą może nam przyjść tapeta zmywalna.

Czy warto zainwestować w tapetę zmywalną?

tapety zmywalneOdpowiedź na powyższe pytanie może być tylko jedna. Tak, warto zainwestować w tapety zmywalne, gdyż bez problemu można z nich usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Warto nakleić je w pokoju dziecięcym, bo zabrudzenia od jedzenia, kredek, czy farbek dla dzieci, nie stanowią dla nich problemu. Warto przedstawić proces naklejania takiej tapety. Przede wszystkim ściana musi być czysta i gładka. Bowiem klej musi do niej dobrze przylegać, bo w przeciwnym razie tapeta po pewnym czasie zacznie się odklejać. Co byłoby stratą pieniędzy wydanych na tapetę. Jeśli już oczyściliśmy ściany, to należy rozwinąć rolkę z tapetą. Tapeta niemal zawsze sprzedawana jest w rolkach o określonej długości. Na wewnętrzną powierzchnię tapety należy nałożyć warstwę kleju, po czym można przejść do nakładania tapety na ścianę. Jeśli nie tworzy ona żadnego wzoru, to naklejamy pas przy pasie, jeśli tworzy wzór, to należy dopasować ją tak, by wzór być dobrze widoczny i się nie rozjechał. Każdy tapeciarz bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem. Aczkolwiek wiele osób samodzielnie nakłada takie tapety i wychodzi im to całkiem dobrze.

Każdy, kto zdecydował się na zakup tapet zmywalnych wie, że dokonał dobrego wyboru. Gdy dzieci pobrudzą ścianę, wystarczy przetrzeć ją mokrą szmatką. Na tapecie nie pozostanie żaden ślad. Ponadto tapeta jest na tyle trwała, że można ją czyścić wielokrotnie, a ta mimo tego zachowa swój pierwotny wygląd.