Przejdź do treści

Jak zaplanować ciekawą wycieczkę rowerową po mazurach?

Region mazurski to bez wątpienie jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Jest on zatem bardzo popularnym miejscem turystycznym dla wielu ludzi. Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się malownicze trasy rowerowe, które rozciągają się wzdłuż wielkich jezior mazurskich. Owe szlaki mogą być przemierzane przez rowerzystów trekkingowych, dalekobieżnych maniaków kolarstwa wyprawowego czy też kolaży szosowych.

Jak przygotować długą wycieczkę rowerową na Mazurach?

wycieczki rowerowe po mazurachPlanowanie tras warto zacząć od zainteresowania się Doliną Rospudy oraz trasami rowerowymi biegnącymi w okolicach Bakałarzewa. Dzięki wybraniu tej trasy rowerowej będziemy mieli piękny widok na Dolinę Rospudy oraz na same jezioro Rospuda. Wycieczki rowerowe po Mazurach nie mogą pominąć okolic Mikołajek i wielkiej pętli dookoła jeziora Śniardwy. Będziemy mogli podziwiać ogrom tego największego jeziora w Polsce, a cała trasa liczy około 85 km. Będziemy zatem oglądać takie piękne zakątki jak Rezerwat Łukajno. Mazurskie szlaki rowerowe są pogrupowane w tradycyjne kolory i są bardzo dobrze oznaczone. Szlaki rowerowe znajdziemy w większości mazurskich powiatów, a cały ich przebieg możemy śledzić na mapach wydawanych przez wydawnictwa kartograficzne. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybrana droga jest tą właściwą, a cała wycieczka będzie przebiegać w dobrej atmosferze.

Listę szlaków rowerowych województwa warmińsko-mazurskiego możemy znaleźć na oficjalnych stronach władz powiatów oraz województwa. Zaplanujemy także nocleg i całą trasę tak, a by wypadał on w najbardziej dogodnym punkcie trasy. Jest to szczególnie ważne dla ludzi, którzy są mniej wytrenowani i będą chcieli mieć pewność co do długości trasy, którą będą mieli zamiar przejechać po regionie mazurskim.