Przejdź do treści

Jakie zasilanie do łodzi wybrać?

 

Jacht, tak jak innego rodzaju pojazdy, wymaga swojego własnego źródła zasilania. Poruszanie się po wodzie wiąże się jednak ze znacznie bardziej odczuwalnymi wstrząsami. Dlatego też, wybierając źródło zasilania do łodzi, należy kierować się jego odpornością na tego typu czynniki.

Jaki akumulator będzie najlepszy do jachtu?

akumulatory do jachtówJacht, tak jak każdy inny pojazd poruszający się po wodzie czy tez lądzie, wymaga swojego własnego źródła zasilania. Dobierając jednak odpowiednie akumulatory do jachtów należy pamiętać o tym, że będą one narażone na zupełnie inne czynniki niż na przykład akumulatory montowane w samochodach. Dlatego też akumulatory elektrolitowe w przypadku łodzi zupełnie się nie sprawdzą, gdyż w wyniku częstych zmian pozycji będą się one bardzo szybko i często rozładowywać. Dlatego też znacznie lepszym wyborem w przypadku jachtów będą z pewnością akumulatory żelowe. Taki rodzaj zasilania jest znacznie bardziej odporny na typowe dla podróży jachtem czynniki, czyli właśnie bardzo duże wstrząsy, czy też zmiany temperatur, które również niekorzystnie wpływają na pojemność tradycyjnych akumulatorów. Poruszając się łodzią zazwyczaj nie mamy też możliwości, aby zająć się konserwacją akumulatora. Dlatego też zupełnie bezobsługowe akumulatory żelowe w przypadku łodzi będą znacznie lepszym rozwiązaniem.  Taki typ akumulatora w przypadku nawet bardzo długiej podróży łodzią będzie znacznie pewniejszym rozwiązaniem dając niezbędne poczucie bezpieczeństwa w każdych warunkach, niezależnie od długości naszej podróży.

Każdy typ pojazdu wymaga swojego własnego źródła zasilania. Biorąc to pod uwagę należy pamiętać o dostosowaniu typu akumulatora do typu pojazdu. I tak w przypadku łodzi najlepszym rozwiązaniem będą akumulatory wypełnione żelem, odporne na wstrząsy.