Przejdź do treści

Japońskie materace naturalnego pochodzenia

Odpowiednia jakość snu pozwoli na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu. Dotyczy to przede wszystkim dzieci. Dlatego idąc w ślad za Japończykami Europejczycy również stawiają na naturalne materace do snu czy też odpoczynku. Modne materace tufon zyskały zwolenników na całym świecie. Co prawda wersja japońska mocno różni się od europejskiej ale mimo to warto kupić tai materac.

Najlepszy materac dla dziecka

futon dla dzieciEuropejska i popularna wersja materaca futon dla dzieci jest coraz częściej kupowana. Nasza wersja materaca jest znacznie grubsza i często poza wypełnieniem bawełnianym występują jeszcze inne surowce takie wełna, len, kokos, trawa morska czy nawet końskie włosie. Pokrycie materaca tufon to gruba bawełniana tkanina. Jest ona przepikowana w kilku miejscach po to, aby wypełnienie nie rozjeżdżało się w trakcie użytkowania. Na szczęście pikowania nie są w ogóle odczuwalne. Materace tego typu gwarantują bardzo dobre podparcie dla maleńkiego kręgosłupa dziecka oraz dla jego pleców. Dorośli cenią go za dopasowywanie do krzywizn ciała. Duży plus od użytkowników zyskują  materace za utrzymanie równomiernej temperatury ciała. Dzięki czemu rano nie wstajemy ani zmarznięci ani przepoceni. Dodatkowo alergicy mogą z powodzeniem spać na tego typu materacach bo jest antyalergiczny.

W łóżeczku niemowlęcym musi znajdować się odpowiedni  materac oraz bawełniana pościel. Tylko wtedy mamy pewność, że nasze dziecko wyśpi się w najlepszych warunkach jaki możemy mu zapewnić. Warto zaopatrzyć się jeszcze przed narodzinami naszej pociechy w materac wzorowany na japońskim tufonie. Jest to przyjazny dla dziecka i środowiska materac w 100 % naturalny. Jego koszt to około 250- 350 złotych lecz dziecko może z niego korzystać nawet przez wiele lat.