Przejdź do treści

Karykatura na prezent – zabawny portret

 

Ręcznie wykonywane rysunki oraz obrazy stanowią bardzo dobry pomysł na upominek. Możemy sobie zamówić wiele ciekawych prac, które są tworzone na podstawie indywidualnego projektu. To sprawia, że możemy sobie dokładnie wybrać to, co ma się znaleźć na takim rysunku. Warto więc się dobrze zastanowić.

Karykatura – portret jako zabawny upominek

karykatury portretyRysunki czy obrazy wykonane na zamówienie cieszą się dużą popularnością, jeżeli chodzi o prezenty na najróżniejsze rocznice czy święta. Stanowią one dobry pomysł na rocznicę ślubu czy koniec szkoły. Z pewnością niejedna osoba będzie zachwycona takim upominkiem. Bardzo dobrym pomysłem jest wybór oryginalnej techniki, która czyni taki upominek zabawnym. Jeżeli chodzi o sumienne karykatury portrety cieszą się największą popularnością. Jest to technika polegająca na uwydatnieniu charakterystycznych cech danej osoby. Takie rysunki powstają często na podstawie zdjęć lub są tworzone na żywo. Pierwsza opcja pozwala nam zlecić wykonanie upominku dla danej osoby – wystarczy przesłać odpowiednie fotografie oraz opisać, co powinno się znaleźć na takim rysunku czy obrazie. Możemy również wybrać format – karykatury mogą mieć bardzo różne rozmiary, warto więc przemyśleć odpowiedni wybór. Taki oryginalny rysunek może stać się piękną pamiątką, która ozdobi ścianę i sprawi, że dane pomieszczenie stanie się o wiele bardziej przytulne.

Oryginalny prezent z pewnością poprawi nastrój niejednej osobie. Karykatura jest techniką, która pozwala na tworzenie świetnych upominków, które sprawdzają się na różne okazje. Portret jest najczęstszym wyborem na prezent. Może być wykonany w różnorodnych technikach, w których wykorzystuje się różne materiały – mamy do wyboru na przykład rysunek ołówkiem, kredkami, węglem albo obraz olejny czy akrylowy.