Przejdź do treści

Kasy fiskalne do wymiany

Rozpoczął się niesamowity rozwód i podnoszenie jakości technologicznych kas fiskalnych. Wiele przedsiębiorstw, zaczęło wymieniać swoje kasy fiskalne na nowe. Jak się okazuje, mają być spore ulgi podatkowe, za wymianę kas na nowe, które są bardziej energooszczędne, niż ich poprzednie wersje. 

Kasy fiskalne z małymi bateriami słonecznymi

kasy fiskalne z WrocławiaMinisterstwo zorganizowało nawet konkurs dla miast, które w jak najkrótszym czasie wymienią swoje kasy na nowe. Największą szanse na wygrana maja kasy fiskalne z Wrocławia, gdyż to tam znajduje się ich największy producent. Jeżeli miastu uda się zaoszczędzić spora liczę pieniędzy na tej restrukturyzacji, będzie można, w końcu, przeznaczyć środki na budowę obwodnicy miasta. Wymiana kas wiążę się z nowymi dyrektywami Unii Europejskiej, w związku z globalnym ociepleniem. Politycy doszli do wniosku, że kasy muszą być zasilane w 30% energią słoneczną. Pozwolić maja na to najnowsze baterie słoneczne, które ładują się już przy oświetleniu 3% w pomieszczeniu. Daje to możliwość ładowania kas, nawet na zapleczach sklepów i magazynach, gdyż nasłonecznienie w takich miejscach wynosi ok. 7%. Czekamy na pierwsze efekty pracy nowych kas i oczywiście na rozstrzygnięcie konkursu, który niewątpliwie mamy zamiar wygrać. Pokażemy tym, który region w Polsce jest najbardziej ekologiczny i przyjazny środowisku.

Co więcej, na wymianie samych kas skorzysta nie tylko miasto, ale i lokalna firma, która to zajmuje się produkcja małych baterii słonecznych i zainstalowała swoje baterie w nowych urządzeniach. Miło patrzeć, jak jedna zmiana powoduje, że zysk w tym przedsięwzięciu, będzie miało wiele innych firm, którym, jakby nie patrzeć, taka wymiana jest na rękę i pomoże ustabilizować ich sytuacje finansową, poprzez nową sprzedaż urządzeń.