Przejdź do treści

Katolicyzm dla młodych – spotkania w księgarni katolickiej

księgarnia katolicka

Wśród katolików w naszym kraju zdecydowanie przeważa odsetek ludzi dorosłych w średnim wieku oraz starszych. Mimo tego, że każdego roku większość polskich dzieci zostaje ochrzczonych, a także przystępuje do dwóch kolejnych sakramentów, jakimi jest Pierwsza Komunia Święta oraz Bierzmowane.

Księgarnia katolicka i występy katolickich pisarzy

księgarnia katolicka Wielu nastolatków oraz młodych dorosłych (więc osoby od około 16 do 30) deklarują się jako osoby niewierzące i przechodzą na ateizm lub agnostycyzm. Wielokrotnie polski kościół katolicki zastanawiał się jak przekonać młodych do religii. W różnych miastach (na przykład w Krakowie) powstają różne inicjatywy – zorganizowane wyjazdy dla młodzieży, wiele różnych grup (na przykład schola, chór) które mają na celu zbliżyć ich do wiary oraz rozwiać wiele egzystencjonalnych problemów. Jednym ze sposobem jest właśnie organizowanie różnego typu ciekawych spotkań – z popularnymi przedstawicielami duchownymi, kaznodziejami czy osobami związanymi z religią. Takich spotkań jest wiele – w Krakowie pod swoje skrzydła ich organizację wzięła najlepsza krakowska księgarnia katolicka. Największą publiczność jak do tej pory na takim spotkaniu przyciągnął Marcin Jakimowicz. Kolejnym wytypowanym przez młodych ludzi duchownym z którym chętnie chcieliby się spotkać, został między innymi Augustyn Pelanowski – długoletni ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce. Spotkania są organizowane cykliczne i co najważniejsze – na każde z nich przychodzi coraz większa grupa osób – co świadczy o dużej potrzebie ich organizacji oraz o tym, że są niezwykle docenianie przez krakowską młodzież.

Młodzi w ciszy i kontemplacji wysłuchają przygotowanych przez gości prezentacji oraz bardzo chętnie uczestniczą we wszelkich dyskusjach. Często zostają także na indywidualne rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *