Przejdź do treści

Kiedy pójść do kardiologa?

Problemy z sercem to bardzo poważny problem, którego nie należy lekceważyć. Nieleczone mogą prowadzić do poważnych chorób, a nawet grozić utratą życia. Jakie zatem objawy powinny skłonić nas do tego, aby udać się do kardiologa? O tym w dalszej części artykułu.

Wizyta u kardiologa – informacje

polecany kardiolog z łodziProblemy z prawidłową pracą serca dotyczą nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Czasami rodzimy się bowiem z ukrytymi wadami, które mogą ujawnić się na etapie dorastania lub w momencie, kiedy osiągniemy wiek średni. Niektóre z chorób nabywamy jednak w wyniku prowadzonego przez nas trybu życia. Stres, nadmierne przemęczenie, zła dieta, duże ilości spożywania kofeiny czy palenie papierosów z całą pewnością nie pomagają utrzymać naszego serca w dobrej kondycji. Symptomami, które wskazywałyby na to, że może coś złego dziać się z naszym mięśniem sercowym są zadyszki po wykonaniu niewielkiej aktywności, ogólne osłabienie, zawroty głowy, wzmożone bicie ( kołatanie) serca, a także trudności ze spaniem. Jeżeli zauważymy je u siebie, konieczna będzie wizyta u specjalisty jakim jest polecany kardiolog z łodzi. Podczas spotkania z lekarzem przeprowadzi on z nami wywiad lekarski i zaleci wykonanie rozmaitych badań, które potwierdzą lub wykluczą ewentualne choroby serca. Pamiętajmy, aby nie zwlekać z wizytą, ponieważ kwestie związane z pracą serca nie mogą czekać.

Wizyta u kardiologa to pierwszy krok w kierunku leczenia problemów z sercem. Najczęściej, w trakcie wizyty, pacjent otrzymuje od lekarza odpowiednie leki i zalecenia, co do prowadzonego przez siebie trybu życia. W przypadku zaawansowanych chorób serca może okazać się, że konieczna będzie operacja. Jest to jednak ostateczność, dlatego lepiej na bieżąco kontrolować stan swojego serca, żeby temu zapobiec.