Przejdź do treści

Kłopotliwa alergia córki na poduszkę

Od pewnego czasu moja mała córeczka dostała alergii na twarzy i szyi. Miała bardzo uciążliwą wysypkę, dlatego zabraliśmy ją do alergologa. Nie wprowadzaliśmy od dawna żadnych nowych pokarmów ani kosmetyków, dlatego podejrzenie padło na materiał ubrań albo pościeli. Zaczęliśmy w najprostszy sposób. Ponieważ alergia dotyczyła twarzy i szyi dziecka, najpierw wyeliminowaliśmy z łóżeczka poduszkę.

Poszukiwania poduszek antyalergicznych

Poduszki antyalergiczneTo był strzał w dziesiątkę. Już po dwóch dniach dziecko miała z powrotem czystą buźkę pozbawioną alergicznych zmian. Jednakże, wciąż pozostawała kwestia kupna odpowiedniej poduszki. Na pewnym forum internetowym rzuciłam hasło: Jakie wybrać poduszki antyalergiczne dla dzieci? Od razu pojawiło się kilka mam, których dzieci mają podobne schorzenie do mojej córki. Okazało się, że na rynku jest bardzo duży wybór takich poduszek, ale najlepiej postawić na tradycjonalizm. Bawełna zawsze była materiałem najbardziej odpowiednim do skóry. Nie należy się łakomić na poduszki wełniane czy owcze. Ich hiperboliczność to najczęściej chwyt reklamowy. Powinnam również szukać poduszek, które w środku nie mają pierza czy równie uczulającego puchu. Najlepiej sprawdza się wypełnienie poliestrowe. Takie poduszki można prać w wysokich temperaturach, co zabija alergiczne drobnoustroje. Zaczęłam poszukiwania takiej poduszki dla mojej córki. 

Nie było łatwo znaleźć odpowiednią poduszkę. Najczęściej znajdowałam poduszki albo bez wkładu poliestrowego, albo nie bawełniane. W końcu jednak udało mi się znaleźć poduszkę antyalergiczną w sklepie medycznym. Była idealna. Córka od jej używania nie miała żadnych problemów. Była wykonana z trwałego materiału, który z pewnością posłuży mi przez kilka lat. Taka poduszka może służyć nie tylko dziecku, ale również dorosłym alergikom.