Przejdź do treści

Korzyści z warsztatów jogi

Od wielu tysięcy lat osoby praktykujące jogę zachwalają jej pozytywny wpływ na umysł i ciało. Na szczęście trzeba być ekspertem, aby czerpać z niej korzyści. Nawet początkujący mogą zauważyć pozytywny wpływ jogi. Dodanie kilku pozycji do codziennej rutyny może pomóc zdrowiu na wiele nieoczekiwanych sposobów.

Nieoczywiste korzyści z warsztatów jogi

warsztaty jogi PoznańWiele osób dodaje jogę do swojej rutyny, aby poprawić swoją elastyczność i równowagę. Istnieją badania, które potwierdzają te korzyści, pokazując, że uprawianie jogi może zoptymalizować wydajność poprzez wykonywanie określonych pozycji, które są ukierunkowane na wzmocnienie tych cech. Ćwiczenie przez zaledwie kilkanaście minut jogi każdego dnia może mieć duże znaczenie dla osób, które chcą zwiększyć wydajność poprzez zwiększenie elastyczności i równowagi. Warsztaty jogi Poznań pomogą poznać najlepsze pozycje. Uważne jedzenie, zwane również jedzeniem intuicyjnym, to koncepcja, która zachęca do bycia w pełni obecnym w chwili jedzenia. Chodzi o zwrócenie uwagi na smak, zapach i konsystencję jedzenia i zauważenie wszelkich myśli, uczuć lub odczuć, których doświadcza się podczas jedzenia. Wykazano, że ta praktyka promuje zdrowe nawyki żywieniowe, które pomagają kontrolować poziom cukru we krwi, zwiększają utratę wagi i leczą zaburzenia zachowań żywieniowych. Stwierdzono również, że uprawianie jogi powoduje zmniejszenie epizodów objadania się, zwiększenie aktywności fizycznej i niewielki spadek masy ciała. Dla osób z nieuporządkowanymi zachowaniami żywieniowymi i praktykowanie uwagi poprzez jogę może pomóc w rozwoju zdrowych nawyków żywieniowych.

Na poziomie fizycznym joga pomaga poprawić elastyczność, siłę, równowagę i wytrzymałość. Na poziomie energetycznym joga uczy, jak lepiej radzić sobie ze stresem, natomiast na poziomie psychologicznym pomaga kultywować uwagę, przenosząc świadomość na doznania, myśli i emocje które towarzyszą danej pozie lub ćwiczeniu.