Przejdź do treści

Kosze metalowe zachęcają do sprzątania po psach

kosze metalowe

Osobiście uważam, że powinno się znacznie bardziej zachęcać ludzi do tego, by sprzątali po swoich psach. Inaczej sytuacja miała się w momencie, w którym ciężko było o to, by znaleźć w okolicy kosze metalowe, do których można było wyrzucić psie nieczystości.

Kosze metalowe i czyste trawniki

kosze metaloweNie każdy miał ochotę, by iść przez pół miasta po to tylko, by wyrzucić do kosza pozostałość po spacerze ze czworonogiem. Teraz jednak, gdy pojemniki na psie odchody znajdują się niemalże za każdym rogiem, nie widzę żadnych przeciwwskazań, by nie rozpocząć jakiejś większej kampanii reklamowej zachęcającej do sprzątania po pupilach. Gdyby każdy właściciel sprzątał po swoim psie, osiedla wyglądałyby zupełnie inaczej niż obecnie. Nie po to kosze uliczne stoją co kawałek, by trawniki były pełne nieczystości. Większość ludzi lubi porządek i czystość, i nie trzeba ich zmuszać do tego, by sprzątali po swoich psach. Mimo to wciąż istnieje w społeczeństwie grupa ludzi, którzy nie rozumieją dlaczego czystość jest ważna. Pojemniki na psie odchody nie tylko są na naszych osiedlach w przytłaczających ilościach, ale i w dodatku z każdym miesiącem pojawia się ich więcej i więcej. Jest to mocno sugestywne – nawet jeśli do tej pory nie sprzątałeś po swoim psie, to zacznij w końcu to robić. Pomocne są w tym również tabliczki z napisami w stylu „sprzątaj po swoim psie” – ciężej jest nie posprzątać w sytuacji, w której nasz pies przebywał na trawniku z taką właśnie tabliczką. Jeśli to wszystko połączymy, to powinniśmy otrzymać zestaw, w którym każdy będzie z chęcią sprzątał po swoim psie.

Gdyby jeszcze do tego dorzucić przemyślaną kampanię reklamową, to z łatwością będzie można całkowicie wyeliminować ze społeczeństwa problem nie sprzątania po czworonogach. Trzeba by jednak najpierw zainwestować, a do tego niestety nie śpieszy się nikomu.

Więcej na http://koszetormet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *