Przejdź do treści

Kredyt na izolacje przeciwwilgociową

izolacja przeciwwilgociowa

Moi rodzice odkładali pieniądze na dom. Jestem pełna podziwu jak pięknie im wyszedł dom, który sami zaprojektowali. Ekipa budowlana była sprawdzona i polecana na różnych profilach w internecie.

Izolacja przeciwwilgociowa jest ważna

izolacja przeciwwilgociowaRodzice musieli dobrać pieniądze na kredyt bonie mieli wystarczającej ilości, żeby dom wykończyć. Nie przewidzieli wydatków na izolacje. Izolacja pionowa jak mówił majster musi być wykonana. Ekipa budowlana każdy dom, czy firmę budują wraz z izolacją. Izolacja przeciwwodna daje gwarancje, że nie będzie się w domu nic działo. Ocieplone i zabezpieczone fundamenty nie będą się psuły a w domu nie będzie panował grzyb. Rodzice nie pomyśleli w trakcie projektowania o takim wydatku i byli zmuszeni, żeby wziąć kredyt. Była to jednak bardzo ważna inwestycja i nie można było na tym zaoszczędzić. Izolacja piwnicy nie była konieczna bo rodzice wybrali domek parterowy bez podpiwniczenia. Hydroizolacja piwnicy zapewniła kilkanaście tysięcy w kieszeni. W dzisiejszych czasach wystarczy spiżarnia, która oczywiście została zaprojektowana także garaż na auta i rowery. Fachowa izolacja przeciwwilgociowa fundamentów to podstawa. Nie można na niej oszczędzać bo to jest inwestycja na lata. Hydroizolacja fundamentów musi być wykonana z najlepszych materiałów. Dobrze tez jest korzystać z ekipy budowlanej, która ma pojęcie jak powinno się wykonywa dane czynności. Często ludzi chcą zaoszczędzić na budowie domu i nie biorą sprawdzonych budowlańców. Później kiedy pojawiają się problemy to nie mogą liczyć na żadna pomoc.

Tak było u naszej ciocie. Budowlańcy nie założyli jej izolacji w piwnicy i pojawił się grzyb. Ciocia musiała stosować osuszanie murów i płacić sporo pieniędzy odpowiednim fachowcom. Rodzice polecili firmę budowlaną, z której korzystali oni na pewno jej pomogą.