Przejdź do treści

Kryzys w firmach wykonujących pomiar czasu

Chyba nigdy wcześniej nie miałem w swojej działalności tak długiego przestoju. Nagle wszyscy wpadli na ten sam pomysł. Skoro w mieście była tylko jedna firma, która prowadzi profesjonalne pomiary czasu, to dlaczego by nie otworzyć drugiej?

Pomiar czasu – jaki powinien być?

pomiar czasuTo przecież brzmi jak biznes, na którym nie da się stracić. Z tym, że niestety gdy nagle kilka osób otworzy tego rodzaju firmy, to wiadome jest, że każdy odczuje skutki tych decyzji. Przede wszystkim dzięki temu, że pomiary czasu wykonywało teraz bardzo dużo firm, klienci mogli ostro negocjować ceny. W końcu jeśli ja nie zgodzę się na obniżkę, to na pewno jakaś inna firma zrobi ten pomiar czasu znacznie taniej. Czy lepiej? Nie wiadomo. Ważne, że taniej. Dziwię się pod tym względem niektórym organizatorom – obecnie jestem jedynym pewniakiem, a z powodu nieco wyższych cen, ludzie ci są w stanie powierzyć sprecyzowany pomiar czasu na zawodach firmie, która będzie robiła to po raz pierwszy. Nie sposób zrobić wszystko dobrze od razu – nauka wymaga błędów, na których można będzie się nauczyć. Ja te błędy mam za sobą – elektroniczny pomiar czasu mam opanowany do tego stopnia, że praktycznie nie ma opcji bym się kiedykolwiek w nim pomylił. Na początku faktycznie zdarzały się błędy – a to na pomiarach czasu powychodziły złe wyniki, a to informacje nie dotarły do organizatorów na czas przez co nie mogli oni ogłosić dokładnych wyników na czas. Jednakże miałem to już za sobą i w ostatnim czasie nie było na moją firmę dosłownie ani jednej skargi.

Organizatorzy woleli jednak, by pomiary czasu przeprowadzały firmy, które oferują najniższe ceny, co skomentować mogę jedynie tak – odbije się im czkawką ta oszczędność. Wykładając pieniądze na profesjonalny pomiar czasu w firmie z historią i doświadczeniem zagwarantowaliby sobie zadowolenie klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *